A junior világranglista első és második helyezettje, Rapport Richárd és a kínai Wei Yi párharcának harmadik játszmája az 50. lépésben döntetlennel ért véget. Nagymesterünk a Caro-Kann védelmet játszotta meg, meglepte ellenfelét, aki korai vezércserét választott. Rapport a középjátékban kezdeményezéshez jutott, a könnyűtiszt-végjátékban Wei Yi a döntetlenért küzdött. A pénteki negyedik partiban Rapport Richárd világossal játszhat, 2-2 esetén villámpartik következnének, 3-3-nál a „hirtelen halál” játszma döntene.

Rapport Richárd választása, a Caro-Kann védelem telitalálatnak bizonyult a párharc harmadik partijában. Wei Yi korai vezércserével „lemondott” a legkisebb előny megszerzésének lehetőségéről. Nagymesterünk a vezérszárnyon három a négy gyaloggal szemben jutott kezdeményezéshez, a kínai sakkozó passzivitásba kényszerült, a remiért kellett megküzdenie. A könnyűtiszt-végjátékban végül ezt elérte, 1,5-1,5-ös állás mellett pénteken a negyedik összecsapás döntheti el a trófea sorsát, Rapport Richárd világossal játszhat. Döntetlen, 2-2 esetén két villámpartira kerülne sor, 5-5 perc és 3-3 másodperc lépésenként, 3-3-nál a „hirtelen halál” játszma döntene.

A párosmérkőzés állása:
Wei Yi (kínai, 2707) – Rapport Richárd (magyar, 2717) 1,5 – 1,5 (1 – 0, 0 – 1, döntetlen)

(Wei Yi – Rapport Richárd 1 – 0 (Francia védelem, 36)
Rapport Richárd – Wei Yi 1 – 0 (Vezérgyalog megnyitás, 46)
Wei Yi – Rapport Richárd döntetlen (Caro-Kann védelem, 50)