A fiúknál Palczert Mátyás megállíthatatlannak tűnik: hatodik játszmáját is megnyerte!
Csiki Endre-Pásti Áron döntetlen
A nimzóindiai védelmű játszmában sündisznó szerkezet alakult ki. Sötét egy passzívabb folytatását követően világos ígéretes királyszárnyi támadáshoz jutott, ám közben elfogyott az ideje. Egy finom közbeiktatással előnyös álláshoz juthatott volna, ehelyett időzavarában az örökös sakkos döntetlent választotta.
Szegedy Mátyás-Mátyássy Lázár döntetlen
A c3-as szicíliaiból zárt állás jött ki. Végig sötét pozíciója látszott szimpatikusabbnak, világos azonban minden kísérletet hárított, sorozatosan cserélte a tiszteket, és a végén a bástyavégjátékban kölcsönös kényszer volt a lépésismétléses remi.
Palczert Mátyás-Pásztor Balázs 1:0
A szicíliai védelem egyik mellékváltozatában világos meglehetősen kétes gyalogáldozatot hozott. Sötét nem a legjobb folytatást (15. – 0-0) választotta, de így sem állt rosszul. Világos a gyalogért némi játékot, pozíciós nyomást kapott. Aztán, ahogy az szokott lenni, a 30. lépés után, az idő fogytával elszabadultak az indulatok, kiéleződött az állás, nem volt idő átszámolni a bonyolult változatokat. Balázsnak volt kevesebb ideje.A leesés árnyékában súlyosan hibázott, és belekerült egy végzetes kötésbe. A 41. lépésben fel kellett adnia. Palczert Mátyás a döntő pillanatban ismét a helyzet magaslatán állt.
Juhász Ágoston-Kolimár Kristóf 1:0
Kristóf Tajmanovja ellen Ágoston egy elég ritka változattal készült, amelyet váratlan, érdekes minőségáldozattal fejelt meg. Sötét jól védekezett, visszaadta a minőséget, és egyenlőnek látszó végjátékot ért el, amelyben világos szabadgyalogjait aktív futópárral ellensúlyozta. Utána azonban hagyta lecserélni egyik futóját, és a szabadgyalogokat Ágoston hosszú, alapos munkával érvényesítette. Hatalmas küzdelem volt!
Szikszai Bertalan-Bodrogi Bendegúz döntetlen
Ez a parti is Caro-Kann védelmű volt (mint két másik játszma a lányoknál). Ki gondolta volna 25 éve, hogy a Caro-Kann ilyen elsöprően népszerű lesz? Kállai Gábor! Bodrogi figurái picit jobbak voltak, a sötét állás kicsit aktívabb. Később gyalogot is nyert sötét, de vezér + ellenkező futós végjáték jött ki. Szikszai pontosan védekezett, és bár sötét mindent megpróbált, a 95. lépésben döntetlenül végződött a játszma.
A lányoknál hatalmas küzdelem folyt, minden parti eldőlt!
Szarvas Nóra-Beznicza Mira 1:0
A francia védelmű játszmában óriási adok-kapok folyt, kölcsönösen vad király elleni támadással, sok ötlettel, de sok pontatlan lépéssel is. Hol világos, hol sötét állása nézett ki nyerőnek. A végén aztán sötét hibázott, és Nóra matt-támadással nyert, de Mira is megmutatta tehetségét ebben a vad partiban.
Sulyok Eszter-Kovács Réka 0:1
A versenyen vezető Sulyok Eszter egy Stauton-csellel esett neki ellenfelének, ám ezúttal Réka volt a felkészültebb. Eszter 15. Vh6!? lépése a helyénvalóbb 15. Vf4 helyett még nem volt végzetes hiba, de azután támadás reményében egy gyalogot áldozott, ami nem jött be. Az ellentámadást Réka meggyőzően vezette, és a 31. lépésben mattolt.
Wang Luomeng-Király Lilla Virág 1:0
Az angol megnyitású partiban nehéz fajsúlyú, manőverező középjáték jött létre. Mindkét fél jókat lépett, de sötétnek közben elment az ideje. Nyilván az előnybe kerülés módját kereste, de ilyen nem volt. Meggyengítette gyalogszerkezetét, majd az időzavarban nem oldott fel időben egy kötést, és azonnal vesztő állásba került.
Hangyál Anna-Tóth Lili 0:1
A Caro-Kann védelmű partiban világos egyik természetesnek látszó lépése súlyos taktikai hibának bizonyult, elvesztette legfontosabb gyalogját. Lili ezután lassan, de módszeresen és biztosan érvényesítette előnyét. Anna szívósan védekezett, de már nem tudta jóvá tenni a nagy elnézést. Lili győzelmével átvette a vezetést!
Karácsonyi Luca-Nandin-Erdene 0:1
Elképesztő, három felvonásos dráma volt ez a parti! A Caro-Kann védelem ellen Luca egy ritkább változattal készült. Sötét ügyetlenkedett, nem tudott rendesen kifejlődni, és komoly gondjai támadtak c6-on. Ekkor azonban világos egy gyalogért odaadta jelentős álláselőnyét, és sötét rendbe hozta állását. A második felvonásban világos ismét felülkerekedni látszott, két gyalog előnyre tett szert, de sötét bástyái behatoltak állásába.Igaz, ez sötétnek két könnyűtisztjébe került! A tragédia harmadik felvonásában világos két huszár előnnyel, de sötét ellenesélyeivel (összekötött szabadgyalogok) addig kergette a nyerést, amíg el is vesztette az állást! Olyan bonyolult volt ez a végjáték, hogy nem lehetett a rendelkezésre álló csekély idő alatt átlátni.
Szabolcsi János, nemzetközi mester