Kieg. még gyerekeknek és szülőknek: hétfőn napközis sakk foglalkozásokba is lehet még csatlakozni néhány fő erejéig ugyancsak Százhalombattán – erről bővebb infó Nyőgér Istvánnál (személyközpontú szemléletű pedagógus, sportedző, sakkoktató) +36706724024

június 24. 16:15 – 18:55 (regisztráció 16:05-től)

A verseny célja: sakkbaráti kapcsolatok, logikai és egyéb képességek fejlődése.
Versenylehetőség kevés szabadidővel rendelkezők számára.

A verseny házigazdája, helyszíne:
Hamvas Béla Városi Könyvtár Százhalombatta, 2440, Szent István tér 5.,
Szervezőtárs: SZVISE sakk szakosztály
Támogató partner a könyvtáron kívül: Kovács István volt SZTC sakk csapatvezető (serleg, 3 érem)

A verseny rendje, időterve
: 16:05-16:15 regisztráció, majd megnyitó és sorsolás után
5 fordulós svájci vagy körmérkőzés rendszerű verseny két kategóriában, 2×13 perces játszmákkal, rapid szabályok szerint (A5 változatban, gyorsított játszmabefejezéssel).

Kategóriák: A: nyílt, B: u18 (2006-ban v. utána születettek), 1600 Élő-pont alatt (FIDE, MSSZ. HuRRa: 1300).
Legalább 5+5 fő* esetén külön díjazva nemek szerint, 3 főtől is különdíjakkal. A-ban legeredményesebb amatőr (Élő-pont nélküli), u18, illetve senior (*1964-ben vagy korábban) B-ben u14 és u10 különdíjakkal.

Díjak: A: 1. hely serleg, 1-2. hely +tárgyjutalom, 1-3. hely +érem, 1-6. hely +oklevél, többiek emléklap. B.: ua., kivéve fődíj: könyv. Különdíjak A-ban tárgyjutalom, B tárgy vagy edzéskupon. Díjhalmozás nincs.

A díjak kiosztásának sorrendjénél mérvadó, hogy összességében előrébb végzettek kapjanak díjat.

Nevezés: A-ban és B-ben külön-külön 16 főig illetve lehetőleg jún. 23. vasárnapig e-mailben: szvisesakk@gmail.com – Új résztvevők számára a nevezéshez kérünk születési évet s ha van, Élő-pontot. A helyszínen a maradt helyek erejéig lehet csatlakozni. Helyben fizetendő nevezési díj: kedvezmény nélkül 2500 Ft. Kedvezmény érhető el az alábbiak szerint egy támogatás jóvoltából: könyvtárba beiratkozottak és SZVISE tagok 500 Ft, e tanévben valamely könyvtári sakkversenyen nyert aranyérem esetén 1500 Ft. Akiknek ezüstérem a legjobb eredményük, 1000 Ft, 3. helynél 500 Ft. Volt SZTC sakk szakosztály tagok közül első 10 főnek ingyenes – adományra nyitottan. 2500 Ft értéktől támogatóknak ingyenes.

Támogató partnerek a könyvtáron kívül eddig: Kovács István volt SZTC elnök és sakk csapatvezető: serleg, 3 érem. További, 2500 Ft-tól támogatók a helyszínen kerülnek feltüntetésre.

Egyebek: Holtverseny esetén két fő közt egymás elleni eredmény, több érintett között vagy az előző után alul-1x-vágott Buchholz-féle pontszámítás, majd Berger-Sonneborn-féle végül több győzelem dönt. Ha továbbra is fennáll a döntetlen, megosztott díj.

A verseny nem kerül FIDE értékszám elszámolásra, versenyengedély nem szükséges.

A nevezés házirend-elfogadás is. Nemdohányzó és alkoholmentes helyszín. Képek készülhetnek esemény-dokumentációhoz. Fordulónként 5 perc késés megengedett. A könyvtári térben mások is tartózkodhatnak, illetve sakkos tartalmú könyv is lehetséges. Szabálytalan lépés szankciója enyhébb, mobiltelefon elég lenémítva, egyéb esetekben FIDE szabályok mérvadók, rapid A5 változatban, gyorsított játszmabefejezéssel. Lehetséges változást a verseny kezdetén hirdetünk. További infók +36706724024