Iszapbirkózás a hatodik fordulóban: Berkes és Erdős négy ponttal várják a folytatást az EB-n

A hatodik fordulóban a magyarok játszmái kivétel nélkül döntetlennel értek véget a Batumi Európa-bajnokságon. Berkes Ferenc és Erdős Viktor két plusszal várják a folytatást. Egy, vagy két pluszra még mindenképpen szükség lesz a továbbjutás kiharcolásához, az élmezőny nagyon tömör és erős, heten állnak az élen öt ponttal. A verseny honlapja:  http://e2e4.ge/

 

 

Az élmezőny állása a hatodik forduló után:

1
GM Nabaty Tamir 2690 ISR 96b½ 137w1 90b1 82w1 16w1 5b½ 7w 5,0 0,0 20,0 23,0 2830
2
GM Najer Evgeniy 2683 RUS 160w1 53b1 10w½ 81b½ 51w1 33b1 6w 5,0 0,0 20,0 23,0 2841
3
GM Jones Gawain C B 2651 ENG 173w1 97b1 30w1 77b½ 12w½ 32b1 4w 5,0 0,0 19,5 22,5 2812
4
GM Inarkiev Ernesto 2684 RUS 216b1 136w1 31b½ 99w1 13b½ 38w1 3b 5,0 0,0 19,0 21,5 2847
5
GM Bok Benjamin 2622 NED 129b1 84w½ 238b1 128w1 8b1 1w½ 28b 5,0 0,0 19,0 21,0 2803
6
GM Wojtaszek Radoslaw 2738 POL 108w1 30b0 132w1 197b1 92w1 15w1 2b 5,0 0,0 18,5 21,0 2821
7
GM Sjugirov Sanan 2652 RUS 145b1 140w1 40b½ 126w½ 29b1 35w1 1b 5,0 0,0 18,0 21,0 2813
8
GM Skoberne Jure 2563 SLO 218b1 19w1 21b1 33b½ 5w0 79w1 23b 4,5 0,0 21,5 24,0 2770
9
GM Piorun Kacper 2653 POL 144w1 35b½ 42w1 27b½ 47w1 10b½ 18w 4,5 0,0 21,0 24,0 2734
10
GM Predke Alexandr 2595 RUS 210b1 112w1 2b½ 11w½ 78b1 9w½ 15b 4,5 0,0 21,0 23,5 2771
11
GM Demchenko Anton 2672 RUS 236w1 42b½ 58w1 10b½ 81w1 16b½ 12w 4,5 0,0 20,5 22,5 2751
12
GM Martirosyan Haik M. 2586 ARM 260b1 93w1 78b½ 37w1 3b½ 24w½ 11b 4,5 0,0 20,5 22,5 2754
13
GM Paravyan David 2613 RUS 232b½ 133w1 139b1 17w1 4w½ 23b½ 14w 4,5 0,0 20,0 22,0 2708
14
GM Grandelius Nils 2646 SWE 171b1 60w1 17b½ 76w½ 45b½ 90w1 13b 4,5 0,0 19,5 22,5 2729
15
GM Saric Ivan 2657 CRO 211w1 88b½ 66w1 86b1 77w1 6b0 10w 4,5 0,0 19,5 22,0 2767
16
GM Hovhannisyan Robert 2601 ARM 244b1 116w1 130b1 80w1 1b0 11w½ 19b 4,5 0,0 19,5 21,5 2776
17
GM Yuffa Daniil 2521 RUS 284b1 79w1 14w½ 13b0 100w1 101b1 22w 4,5 0,0 19,5 21,0 2736
18
IM Santos Ruiz Miguel 2488 ESP 275b1 29w½ 46b1 31w½ 80b½ 83w1 9b 4,5 0,0 19,0 20,5 2658
19
GM Cheparinov Ivan 2693 FID 146w1 8b0 98w1 136b1 43w½ 85b1 16w 4,5 0,0 18,5 21,5 2734
20
GM Jakovenko Dmitry 2746 RUS 127b½ 154w1 29b½ 91w1 31b½ 34w1 24b 4,5 0,0 18,5 21,5 2695
21
GM McShane Luke J 2647 ENG 203w1 185b1 8w0 88b1 62w½ 86b1 27w 4,5 0,0 18,5 21,0 2727
22
GM Anton Guijarro David 2647 ESP 192b1 128w½ 49b½ 60w1 63b½ 76w1 17b 4,5 0,0 18,5 21,0 2723
23
GM Rakhmanov Aleksandr 2655 RUS 89b0 209w1 96b1 113w1 126b1 13w½ 8w 4,5 0,0 18,0 20,5 2675
24
GM Guseinov Gadir 2646 AZE 206w½ 201b1 88w½ 97b1 30w1 12b½ 20w 4,5 0,0 18,0 20,5 2700
25
GM Volokitin Andrei 2639 UKR 102b½ 198w1 95b1 40w½ 76b½ 87w1 26b 4,5 0,0 18,0 20,5 2709
26
GM Dubov Daniil 2701 RUS 98w½ 234b1 103w1 43b½ 85w½ 77b1 25w 4,5 0,0 18,0 20,0 2746
27
GM Fedorov Alexei 2559 BLR 233b½ 214w1 107b1 9w½ 79b½ 80w1 21b 4,5 0,0 17,5 19,5 2708
28
GM Navara David 2737 CZE 159b½ 127w1 135w1 85b½ 83b½ 82w1 5w 4,5 0,0 16,5 19,5 2713
29
GM Brkic Ante 2590 CRO 174w1 18b½ 20w½ 72b1 7w0 161b1 59w 4,0 0,0 21,5 24,5 2654
30
GM Deac Bogdan-Daniel 2572 ROU 240b1 6w1 3b0 135w1 24b0 129w1 37b 4,0 0,0 20,5 22,5 2625
31
GM Alekseev Evgeny 2617 RUS 247w1 225b1 4w½ 18b½ 20w½ 42b½ 49w 4,0 0,0 20,5 22,5 2682
32
GM Djukic Nikola 2523 MNE 291b1 50w½ 150b1 52w1 38b½ 3w0 34b 4,0 0,0 20,0 21,0 2669
33
GM Vocaturo Daniele 2620 ITA 217b1 94w1 237b1 8w½ 34b½ 2w0 66b 4,0 0,0 19,5 21,5 2661
34
GM Alekseenko Kirill 2609 RUS 248w1 176b1 39w½ 36b1 33w½ 20b0 32w 4,0 0,0 19,5 21,5 2726
35
GM Arutinian David 2536 GEO 271w1 9w½ 177b1 54b½ 195w1 7b0 43w 4,0 0,0 19,5 21,0 2698
36
GM Ivanchuk Vassily 2713 UKR 149b1 91w1 38b½ 34w0 110b1 46w½ 44b 4,0 0,0 19,0 22,0 2694
37
GM Melkumyan Hrant 2664 ARM 169w1 104b1 47w½ 12b0 193w1 63b½ 30w 4,0 0,0 19,0 21,5 2667
38
GM Romanov Evgeny 2619 RUS 220w1 122b1 36w½ 193b1 32w½ 4b0 42w 4,0 0,0 19,0 21,5 2676
39
GM Sargissian Gabriel 2677 ARM 262b1 167w1 34b½ 44w½ 57b½ 55w½ 63w 4,0 0,0 19,0 21,0 2691
40
GM Sarana Alexey 2577 RUS 253w1 249b1 7w½ 25b½ 101w½ 54b½ 69w 4,0 0,0 19,0 20,5 2641
41
GM Berkes Ferenc 2671 HUN 200b1 110w1 126b½ 55w½ 44b½ 57w½ 45b 4,0 0,0 18,5 21,0 2687
42
GM Huschenbeth Niclas 2549 GER 261b1 11w½ 9b0 148w1 207b1 31w½ 38b 4,0 0,0 18,5 20,5 2605
43
GM Andersen Mads 2605 DEN 194b½ 232w1 141b1 26w½ 19b½ 67w½ 35b 4,0 0,0 18,5 20,5 2650
44
GM Mchedlishvili Mikheil 2600 GEO 250w1 109b½ 155w1 39b½ 41w½ 48b½ 36w 4,0 0,0 18,5 20,5 2676
45
GM Pashikian Arman 2585 ARM 208w1 89b½ 59w½ 237b1 14w½ 68b½ 41w 4,0 0,0 18,5 20,5 2651
46
GM Martinovic Sasa 2604 CRO 172w½ 164b1 18w0 183b1 108w1 36b½ 56w 4,0 0,0 18,0 21,0 2586
47
GM Pantsulaia Levan 2593 GEO 229b1 151w1 37b½ 78w½ 9b0 127w1 61b 4,0 0,0 18,0 20,5 2667
48
GM Korobov Anton 2664 UKR 212b1 49w½ 87b½ 239w1 55b½ 44w½ 62b 4,0 0,0 18,0 20,0 2674
49
GM Boruchovsky Avital 2542 ISR 266w1 48b½ 22w½ 142b½ 106w½ 130w1 31b 4,0 0,0 18,0 20,0 2712
50
GM Safarli Eltaj 2639 AZE 165w1 32b½ 138w½ 84b½ 176w1 62b½ 58w 4,0 0,0 17,5 20,5 2629
51
GM Bologan Victor 2600 MDA 199b0 231w1 187b1 112w1 2b0 151w1 60b 4,0 0,0 17,5 20,0 2570
52
GM Lupulescu Constantin 2627 ROU 124w1 168b1 193w½ 32b0 56w½ 139b1 53w 4,0 0,0 17,5 20,0 2614
53
GM Ter-Sahakyan Samvel 2553 ARM 223b1 2w0 129b½ 102w½ 157b1 131w1 52b 4,0 0,0 17,5 20,0 2537
54
GM Erdos Viktor 2627 HUN 148b½ 205w1 182b1 35w½ 87b½ 40w½ 71b 4,0 0,0 17,5 20,0 2626

 

A magyarok eredményei a hatodik fordulóban:

6 18 19
GM Berkes Ferenc 2671 ½ – ½ GM Bindrich Falko 2602
68
6 28 47
GM Erdos Viktor 2627 ½ – ½ GM Sarana Alexey 2577
92
6 77 118
GM Ruck Robert 2529 ½ – ½ IM Korchmar Vasiliy 2411
187
6 78 119
IM Kantor Gergely 2527 ½ – ½ FM Blohberger Felix 2409
189