Az Újvidéken zajló 32. Klubcsapatok Európa-kupáján a férficsapatok versenyében tizenkét együttes nyerte meg második mérkőzését is. Meglepetés nem született, az esélyesek győztek, egyes játszmákban azért váratlan eredmények születettek. Rapport Richárd világossal kapott ki az amerikai Gata Kamskytól, az élen álló olasz Padova csapatában Lékó Péter sötéttel remizett a német Alexander Baumannal. A román Baia Mare (Nagybánya) együttese vereséget szenvedett a címvédő Szibéria gárdájától, Papp Gábor sötéttel a holland Anish Girivel, Erdős Viktor az orosz Alekszandr Griscsukkal megosztozott a ponton! A női csapatok versenyében csak három együttes fejezte be győzelemmel második meccsét is.

14976543_939688876132626_1954655614397011022_o

A hétfordulós svájci rendszerű viadal második játéknapján az esélyes csapatok sorban sikerrel fejezték be mérkőzéseiket, egyes játszmák végeredménye azonban okozott meglepetést. Az első fordulóban 6-0-s győzelmet elérő szerb VSK Szveti Nikolaj együttese 4-2-re nyert, Rapport Richárd azonban vereséget szenvedett az egykori világbajnokjelölt, Anatolij Karpov ellen a FIDE világbajnoki címéért is játszó amerikai Gata Kamskytól. Nagymesterünk először kiengedte előnyét, majd nem nyugodott bele a döntetlenbe, hátrányba került, váratlanul vesztőt húzott.

A rajtlistán harmadik olasz Padova együttesében csak Lékó Péter remizett. Gyalogelőnyét nem tudta érvényesíteni a német Alexander Naumann ellen. A cseh AVE Novy Bor, a macedón Alkaloid és a moszkvai SSZM „Legacy Square” csapata is 5,5-0,5-re nyert.

A címvédő Szibéria két pontot is leadott a román Baia Mare (Nagybánya) gárdájával szemben. Az első két táblán különösen értékes döntetlenek születtek. Női válogatottunk kapitánya, Papp Gábor a holland Anish Girivel szemben sötéttel harcolta ki a pontosztozkodást. Erdős Viktor a pár napja befejeződött orosz szuperbajnokság ezüstérmesével, az olimpiai válogatott tagjával, Alekszandr Griscsukkal remizett.

A 2. forduló érdekesebb eredményei:
Lagyja Kazany (orosz, 2, 5) – VSK Szveti Nikolaj Srpski (szerb, 2, 6) 2 – 4
(Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2658) – Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2762) 0 – 1
Gata Kamsky (amerikai, 2648) – Rapport Richárd (magyar, 2730) 1 – 0)

Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 2, 6) – Beer Sheva Chess Club (izraeli, 2, 5) 3 – 3
Vaalerenge Chess Club (norvég, 2, 6) – Itaka (szerb, 2, 5) 3 – 3
SV Werder Bremen (német, 2, 5) – KGSRL Gent (belga, 2, 6) 3,5 – 2,5
Gambit ASSECO SEE (macedón, 2, 6) – Schachgesellschaft Riehen (svájci, 2, 5) 3 – 3
Omladinski Sahovski Klub „Paracin” (szerb, 2, 6) – SK Dunajska Streda (szlovák, 2, 5) 3 – 3

OR Padova (olasz, 2, 5,5) – SC MPO Maria Saal (osztrák, 2, 5) 5,5 – 0,5
(Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2811) – Markus Ragger (osztrák, 2694) 1 – 0
Lékó Péter (magyar, 2693) – Alexander Naumann (német, 2561) döntetlen)

LSG IntelliMagic (holland, 2, 5) – Mednyij Vszadnik (orosz, 2, 5,5) 1,5 – 4,5
AVE Novy Bor (cseh, 2, 5,5) – KSK47 Eynatten (belga, 2, 5) 5,5 – 0,5
SK Rochaden (svéd, 2, 5) – SSZM „Legacy Square” Moszkva (orosz, 2, 5,5) 0,5 – 5,5

Szibéria (orosz, 2, 5) – CSM Baia Mare (román, 2, 4,5) 4 – 2
(Anish Giri (holland, 2767) – Papp Gábor (magyar, 2587) döntetlen
Alekszandr Griscsuk (2751) – Erdős Viktor (magyar, 2585) döntetlen)

Jelica PEP – Goracici (szerb, 2, 4,5) – Alkaloid (macedón, 2, 5) 0,5 – 5,5

Az élcsoport állása:

 

H. R. Csapat F.   +    =    –   TB1   TB2   TB3   TB4 
1 3 OR Padova 2 2 0 0 4 11,0 11,0 10,0
2 8 SSZM „Legacy Square” Moszkva 2 2 0 0 4 11,0 11,0 9,0
3 15 Schachgesellshaft Zurich 2 2 0 0 4 11,0 11,0 8,5
4 5 AVE Novy Bor 2 2 0 0 4 11,0 11,0 8,0
5 2 Alkaloid 2 2 0 0 4 11,0 10,5 9,0
6 10 Zsiguli 2 2 0 0 4 11,0 10,0 12,0
7 1 Szibéria 2 2 0 0 4 10,0 9,0 11,5
8 4 Mednyij Vszadnik 2 2 0 0 4 9,0 10,0 10,0
9 7 AShdod 2 2 0 0 4 9,0 9,0 9,0
10 6 VSK Sveti Nikolaj Srpski 2 2 0 0 4 8,0 10,0 10,0
11 17 Cheddleton 2 2 0 0 4 7,0 9,0 8,0
12 19 SV Werder Bremen 2 2 0 0 4 7,0 8,5 12,5

 

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

 

T. R. Csapat MP MP Csapat R.
1 6 VSK Szveti Nikolaj Srpski 4 4 OR Padova 3
2 8 SSZM „Legacy Square” Moszkva 4 4 Szibéria 1
3 7 Ashdod 4 4 Schachgesellschaft Zurich 15
4 10 Zsiguli 4 4 AVE Novy Bor 5
5 2 Alkaloid 4 4 Cheddleton 17
6 4 Mednyij Vszadnik 4 4 SV Werder Bremen 19
7 14 Itaka 3 3 Odlar Yurdu 9
8 12 Beer Sheva Chess Club 3 3 Vaalerenga Chess Club 13
9 21 SK Dunajska Streda 3 3 Gambit ASSECO SEE 29
10 20 Schachgesellschaft Riehen 3 3 Omladinski Sahovski Klub “Paracin” 31

 

A női csapatok versenyében három együttes nyerte meg második mérkőzését is. Nehezen győzött a címvédő grúz NONA Batumi négyese. A rajtlistát vezető monacói együttesben már asztalhoz ült a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan, ő és az ukrán Marija Muzicsuk győzött, Anna Muzicsuk és a svéd Pia Cramling remizett. A harmadik játéknapon a Cercle d’Echecs Monte-Carlo és a NONA Batumi csúcsrangadót vív. Meglepetés a szerb Jelica PEP Goracici veresége.

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

NONA Batumi (grúz, 2, 3,5) – Csigorin Sakk-klub Szentpétervár (orosz, 2, 3,5)  2,5 – 1,5

SSZM „Legacy Square” Moszkva (orosz, 2, 3,5) – Cercle d’Echecs Monte-Carlo (monacói, 2, 3)  1 – 3

„Ugra” Chess Club (orosz, 2, 3) – Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 2, 3,5) 2,5 – 1,5

SS Lazio Scacchi (olasz, 0, 1) – Jelica PEP – Goracici (szerb, 2, 3)  3 – 1

A verseny élcsoportjának állása:

 

H. R. Csapat F.   +    =    –   TB1   TB2   TB3 
1 2 NONA Batumi 2 2 0 0 4 7,0 6,0
2 1 Cercle d’Echecs Monte-Carlo 2 2 0 0 4 6,0 6,0
3 3 „UGRA” Chess Club 2 2 0 0 4 6,0 5,5
4 5 Odlar Yurdu 2 1 0 1 2 6,0 5,0
5 6 Csigorin Chess Club Szent Pétervár 2 1 0 1 2 6,0 5,0
6 7 Jelica PEP – Goracici 2 1 0 1 2 6,0 4,0
7 4 SSZM „Legacy Square” Moszkva 2 1 0 1 2 4,0 4,5
8 8 SS Lazio Scacchi 2 1 0 1 2 4,0 4,0
9 10 ASD C. S. R. Fischer Chieti 2 1 0 1 2 4,0 3,5

 

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

 

T. R. Csapat MP MP Csapat   R.
1 1 Cercle d’Echecs Monte-Carlo 4 4 NONA Batumi   2
2 6 Csigorin Chess Club Szentpétervár 2 4 “Ugra” Chess Club   3
3 5 Odlar Yurdu 2 2 SS Lazio Scacchi   8
4 7 Jelica PEP – Goracici 2 2 ASD C.S.R. Fischer Chieti   10
5 9 Lagyja Kazany 2 2 SSZM “Legacy Square” Moszkva   4

[Event "32nd ECC Open 2016"]
[Site "Novi Sad"]
[Date "2016.11.07"]
[Round "2"]
[White "Rapport, R."]
[Black "Kamsky, Gata"]
[Result "0-1"]
[ECO "D15"]
[WhiteElo "2730"]
[BlackElo "2648"]
[Annotator "Veroci,Zsuzsa"]
[PlyCount "100"]
[EventDate "2016.??.??"]
[EventType "team-tourn"]
[EventCountry "SRB"]
[SourceTitle "playchess.com"]
[Source "ChessBase"]
[TimeControl "40/5400+30:1800+30"]

1. Nf3 {[%emt 0:00:06]} Nf6 {[%emt 0:00:00]} 2. c4 {[%emt 0:00:23]} c6 {
[%emt 0:00:00]} 3. Nc3 {[%emt 0:00:26]} d5 {[%emt 0:00:00]} 4. d4 {[%emt 0:00:
34]} a6 {[%emt 0:00:00]} 5. e3 {[%emt 0:00:19]} Bf5 {[%emt 0:02:19]} 6. Qb3 {
[%emt 0:00:42]} Ra7 {[%emt 0:00:55]} 7. Nh4 {[%emt 0:00:32]} Be6 {[%emt 0:04:
10]} 8. c5 {[%emt 0:01:42]} Bg4 {[%emt 0:16:00]} 9. h3 {[%emt 0:06:32]} Bh5 {
[%emt 0:00:12]} 10. g4 {[%emt 0:10:52]} Bg6 {[%emt 0:00:07]} 11. g5 {[%emt 0:
01:52]} Nfd7 {[%emt 0:09:46]} 12. f4 {[%emt 0:06:01]} e6 {[%emt 0:00:59]} 13.
Nxg6 {[%emt 0:00:53]} hxg6 {[%emt 0:00:04]} 14. Na4 {[%emt 0:00:12]} b6 {
[%emt 0:10:22]} 15. cxb6 {[%emt 0:03:30]} Rb7 {[%emt 0:00:04]} 16. Bd2 {
[%emt 0:04:48]} c5 {[%emt 0:00:10]} 17. dxc5 {[%emt 0:06:11] Számításba
jött a} (17. Qc3 c4 (17... cxd4 18. Qxd4 Nxb6 19. Rc1) 18. b3 Nxb6 19. Nxb6
Rxb6 20. bxc4 {folytatás is.}) 17... Nxc5 {[%emt 0:02:56]} 18. Nxc5 {[%emt 0:
00:49] Megőrizte volna a kedvezőbb esélyeket a} (18. Qc2 Nxa4 19. Qxa4+ Qd7
20. Qxd7+ Kxd7 21. b4 Rxb6 22. a3 {változat.}) 18... Bxc5 {[%emt 0:00:05]} 19.
Qc3 {[%emt 0:00:18]} Qxb6 {[%emt 0:03:25]} 20. Rc1 {[%emt 0:04:48]} Rc7 {
[%emt 0:00:07]} 21. Qxg7 {[%emt 0:01:43]} Rf8 {[%emt 0:01:13]} (21... Rh4) 22.
Be2 {[%emt 0:02:29]} Nd7 {[%emt 0:06:02]} 23. Qc3 {[%emt 0:07:30]} Ke7 {
[%emt 0:00:42]} 24. Qa5 {[%emt 0:05:51]} Qxa5 {[%emt 0:04:33]} 25. Bxa5 {
[%emt 0:02:47]} Rb7 {[%emt 0:00:13] Diagram [#]} 26. Rxc5 $6 {[%emt 0:00:18]
Nagymesterünk bízott a vezérszárnyi szabadgyalogjaiban.} Nxc5 {[%emt 0:00:
06]} 27. b4 {[%emt 0:00:02]} Ne4 {[%emt 0:06:58] Figyelmet érdemelt a} (27...
Rfb8 28. O-O Rxb4 29. Bxb4 Rxb4 {választás.}) 28. Bxa6 {[%emt 0:00:11]} Ra7 {
[%emt 0:01:12]} 29. b5 {[%emt 0:00:13]} Rb8 {[%emt 0:00:41]} 30. Rh2 {[%emt 0:
08:37] Diagram [#]} Rxb5 {[%emt 0:03:04]} 31. Bxb5 {[%emt 0:00:10]} Rxa5 {
[%emt 0:00:03]} 32. Bd3 {[%emt 0:00:32]} Nc3 {[%emt 0:02:47]} 33. Rc2 {[%emt 0:
00:17]} Nxa2 {[%emt 0:01:19]} 34. Rc7+ {[%emt 0:00:23]} Kf8 {[%emt 0:00:04]}
35. h4 {[%emt 0:01:15]} Nb4 {[%emt 0:00:05]} 36. Be2 {[%emt 0:00:30]} d4 {
[%emt 0:01:53]} 37. exd4 {[%emt 0:02:27]} Nd5 {[%emt 0:00:53]} 38. Rc8+ {
[%emt 0:00:14]} Kg7 {[%emt 0:00:08]} 39. h5 {[%emt 0:04:07] Ricsi nem akart a
remibe belenyugodni.} gxh5 {[%emt 0:00:15]} 40. f5 {[%emt 0:00:00]} Nf4 {
[%emt 0:00:00]} 41. fxe6 {[%emt 0:14:09]} fxe6 {[%emt 0:05:00]} 42. Bf3 {
[%emt 0:00:14]} Rxg5 {[%emt 0:00:10]} 43. Kf2 {[%emt 0:00:32]} Nh3+ {[%emt 0:
01:58]} 44. Ke3 {[%emt 0:02:54]} Rg3 {[%emt 0:01:26] Diagram [#]} 45. Ke4 $2 {
[%emt 0:00:44]} (45. Rc2 Ng5 46. Kf4 Rxf3+ 47. Kxg5 Rf5+ 48. Kh4 Rd5 49. Rf2)
45... h4 {[%emt 0:00:13]} 46. Be2 {[%emt 0:01:07]} Rg1 {[%emt 0:09:59]} 47. Ke3
{[%emt 0:09:46]} Re1 {[%emt 0:02:19]} 48. Rc5 {[%emt 0:06:45]} Kf6 {[%emt 0:03:
22]} 49. Kd2 {[%emt 0:00:21]} Ra1 {[%emt 0:00:53]} 50. d5 $2 {[%emt 0:04:46]
Ricsi vesztőt húzott.} Ng5 $1 {[%emt 0:06:27]} 0-1

[Event "32nd ECC Open 2016"]
[Site "Novi Sad"]
[Date "2016.11.07"]
[Round "2"]
[White "Naumann, A."]
[Black "Lékó, P."]
[Result "1/2-1/2"]
[ECO "B51"]
[WhiteElo "2561"]
[BlackElo "2693"]
[Annotator "Veroci,Zsuzsa"]
[PlyCount "155"]
[EventDate "2016.??.??"]
[EventType "team-tourn"]
[EventCountry "SRB"]
[SourceTitle "playchess.com"]
[Source "ChessBase"]
[TimeControl "40/5400+30:1800+30"]

1. e4 {[%emt 0:00:00]} c5 {[%emt 0:00:23]} 2. Nf3 {[%emt 0:00:00]} d6 {[%emt 0:
00:07]} 3. Bb5+ {[%emt 0:01:20]} Nd7 {[%emt 0:00:09]} 4. O-O {[%emt 0:00:21]}
a6 {[%emt 0:00:23]} 5. Bd3 {[%emt 0:00:13]} Ngf6 {[%emt 0:00:21]} 6. Re1 {
[%emt 0:00:32]} e6 {[%emt 0:00:37]} 7. c3 {[%emt 0:03:36]} b5 {[%emt 0:00:24]}
8. Bc2 {[%emt 0:07:30]} c4 {[%emt 0:00:28]} 9. a4 {[%emt 0:00:34]} Bb7 {
[%emt 0:00:21]} 10. axb5 {[%emt 0:06:47]} axb5 {[%emt 0:00:07]} 11. Rxa8 {
[%emt 0:00:13]} Qxa8 {[%emt 0:00:06]} 12. Na3 {[%emt 0:00:17]} Bxe4 {[%emt 0:
15:55]} 13. Bxe4 {[%emt 0:05:20]} Nxe4 {[%emt 0:00:21]} 14. d3 {[%emt 0:08:39]}
cxd3 {[%emt 0:00:35]} 15. Nxb5 {[%emt 0:00:45]} Qb7 {[%emt 0:05:12]} 16. Qxd3 {
[%emt 0:01:23]} d5 {[%emt 0:03:12]} 17. c4 {[%emt 0:22:14]} Bc5 {[%emt 0:01:46]
} 18. Be3 {[%emt 0:01:19]} O-O {[%emt 0:02:35]} 19. cxd5 {[%emt 0:01:58]} exd5
{[%emt 0:03:00]} 20. Nc3 {[%emt 0:04:15]} Bxe3 {[%emt 0:22:57]} 21. Qxe3 {
[%emt 0:04:44]} Ndf6 {[%emt 0:04:58]} 22. Qd4 {[%emt 0:08:15]} Nxc3 {[%emt 0:
05:53]} 23. bxc3 {[%emt 0:10:27]} Rc8 {[%emt 0:00:33]} 24. Rc1 {[%emt 0:08:51]}
Ne4 {[%emt 0:07:00]} 25. h3 {[%emt 0:00:58] Diagram [#]} Qb2 {[%emt 0:05:41]}
26. Re1 {[%emt 0:00:29]} h6 {[%emt 0:03:58]} 27. c4 {[%emt 0:01:42]} Qxd4 {
[%emt 0:00:17]} 28. Nxd4 {[%emt 0:00:02]} Rxc4 {[%emt 0:00:12]} 29. Nf5 {
[%emt 0:00:04]} Nf6 {[%emt 0:06:50]} 30. Ra1 {[%emt 0:01:27]} Rc7 {[%emt 0:01:
47]} 31. Rd1 {[%emt 0:00:36]} Rd7 {[%emt 0:02:47]} 32. g4 {[%emt 0:00:20]} Kf8
{[%emt 0:00:19]} 33. f3 {[%emt 0:00:20]} Ng8 {[%emt 0:00:54]} 34. h4 {[%emt 0:
00:35]} g6 {[%emt 0:03:54]} 35. Nd4 {[%emt 0:00:09]} Ne7 {[%emt 0:01:02]} 36.
Ra1 {[%emt 0:00:36]} Kg7 {[%emt 0:01:49]} 37. Kf2 {[%emt 0:00:09]} Rc7 {
[%emt 0:00:49]} 38. Ke3 {[%emt 0:01:15]} Rc3+ {[%emt 0:00:40]} 39. Kd2 {
[%emt 0:00:10]} Rc4 {[%emt 0:00:13]} 40. Kd3 {[%emt 0:00:00]} Rb4 {[%emt 0:00:
00]} 41. Ke3 {[%emt 0:07:54]} Rc4 {[%emt 0:06:16]} 42. Kd3 {[%emt 0:01:26]} Kf6
{[%emt 0:02:51]} 43. Re1 {[%emt 0:07:02]} Nc6 {[%emt 0:04:43]} 44. Nxc6 {
[%emt 0:00:38]} Rxc6 {[%emt 0:00:06]} 45. Kd4 {[%emt 0:02:03]} Rc4+ {[%emt 0:
03:28]} 46. Kxd5 {[%emt 0:00:28]} Rf4 {[%emt 0:00:05]} 47. Re3 {[%emt 0:00:39]}
h5 {[%emt 0:00:07]} 48. g5+ {[%emt 0:02:07]} Kg7 {[%emt 0:00:20]} 49. Ke5 {
[%emt 0:05:33]} Rxh4 {[%emt 0:00:11]} 50. f4 {[%emt 0:01:32] Diagram [#]} Rh1 {
[%emt 0:03:43]} 51. Ke4 {[%emt 0:00:51]} Kf8 {[%emt 0:01:51]} 52. Ra3 {[%emt 0:
00:50]} Re1+ {[%emt 0:02:14]} 53. Kf3 {[%emt 0:00:11]} Rd1 {[%emt 0:00:07]} 54.
Re3 {[%emt 0:02:21]} Rd7 {[%emt 0:01:04]} 55. Ra3 {[%emt 0:01:43]} Ke7 {
[%emt 0:00:20]} 56. Re3+ {[%emt 0:00:15]} Kd8 {[%emt 0:00:36]} 57. Ra3 {
[%emt 0:00:19]} Rd5 {[%emt 0:02:22]} 58. Ra7 {[%emt 0:00:53]} Rd3+ {[%emt 0:00:
39]} 59. Ke4 {[%emt 0:00:22]} Rd7 {[%emt 0:00:05]} 60. Ra3 {[%emt 0:00:45]} Ke7
{[%emt 0:00:06]} 61. Kf3 {[%emt 0:00:16]} Rd5 {[%emt 0:00:18]} 62. Re3+ {
[%emt 0:01:16]} Kd6 {[%emt 0:00:07]} 63. Ra3 {[%emt 0:00:34]} Ke6 {[%emt 0:00:
25]} 64. Ra6+ {[%emt 0:00:45]} Rd6 {[%emt 0:00:06]} 65. Ra3 {[%emt 0:00:46]} f6
{[%emt 0:00:35]} 66. gxf6 {[%emt 0:00:18]} Kxf6 {[%emt 0:00:05]} 67. Rb3 {
[%emt 0:02:08]} Rd5 {[%emt 0:00:13]} 68. Ra3 {[%emt 0:00:26]} Rf5 {[%emt 0:01:
26]} 69. Kg3 {[%emt 0:00:20]} Kg7 {[%emt 0:00:05]} 70. Rb3 {[%emt 0:00:36]} Kh6
{[%emt 0:00:06]} 71. Ra3 {[%emt 0:00:16]} Rd5 {[%emt 0:00:05]} 72. Rb3 {
[%emt 0:00:16]} Rd1 {[%emt 0:00:05]} 73. Ra3 {[%emt 0:00:43]} Rg1+ {[%emt 0:00:
17]} 74. Kf3 {[%emt 0:00:31]} h4 {[%emt 0:00:28]} 75. Ra5 {[%emt 0:00:59]} Rg3+
{[%emt 0:03:06]} 76. Kf2 {[%emt 0:00:14]} Rb3 {[%emt 0:00:12]} 77. Kg2 {
[%emt 0:00:16]} Rg3+ {[%emt 0:01:33]} 78. Kf2 {[%emt 0:00:17]} 1/2-1/2

[Event "32nd ECC Open 2016"]
[Site "Novi Sad"]
[Date "2016.11.07"]
[Round "2"]
[White "Giri, A."]
[Black "Papp, G."]
[Result "1/2-1/2"]
[ECO "C81"]
[WhiteElo "2767"]
[BlackElo "2587"]
[Annotator "Veroci Zsuzsa"]
[PlyCount "148"]
[EventDate "2016.??.??"]
[EventType "team-tourn"]
[EventCountry "SRB"]
[SourceTitle "playchess.com"]
[Source "ChessBase"]
[TimeControl "40/5400+30:1800+30"]

1. e4 {[%emt 0:00:00]} e5 {[%emt 0:00:00]} 2. Nf3 {[%emt 0:00:00]} Nc6 {
[%emt 0:00:00]} 3. Bb5 {[%emt 0:00:00]} a6 {[%emt 0:00:00]} 4. Ba4 {[%emt 0:00:
00]} Nf6 {[%emt 0:00:00]} 5. O-O {[%emt 0:00:09]} Nxe4 {[%emt 0:00:03]} 6. d4 {
[%emt 0:00:05]} b5 {[%emt 0:00:05]} 7. Bb3 {[%emt 0:00:05]} d5 {[%emt 0:00:10]}
8. dxe5 {[%emt 0:00:05]} Be6 {[%emt 0:00:05]} 9. Qe2 {[%emt 0:01:31]} Be7 {
[%emt 0:01:12]} 10. Rd1 {[%emt 0:00:14]} O-O {[%emt 0:00:59]} 11. c4 {[%emt 0:
00:17]} bxc4 {[%emt 0:00:06]} 12. Bxc4 {[%emt 0:00:03]} Bc5 {[%emt 0:01:03]}
13. Be3 {[%emt 0:00:16]} Bxe3 {[%emt 0:00:05]} 14. Qxe3 {[%emt 0:00:03]} Qb8 {
[%emt 0:00:19]} 15. Bb3 {[%emt 0:00:09]} Qb6 {[%emt 0:01:54]} 16. Qxb6 {
[%emt 0:08:10]} cxb6 {[%emt 0:00:06]} 17. Na3 {[%emt 0:00:06]} Rfd8 {[%emt 0:
03:20]} 18. Nc2 {[%emt 0:02:16]} Na5 {[%emt 0:00:04]} 19. Nb4 {[%emt 0:39:56]}
Nc4 {[%emt 0:46:48]} 20. Rab1 {[%emt 0:01:28]} Nc5 {[%emt 0:03:32]} 21. Nc6 {
[%emt 0:07:38]} Re8 {[%emt 0:01:32]} 22. Nfd4 {[%emt 0:00:49]} Rac8 {[%emt 0:
07:56]} 23. h3 {[%emt 0:06:25]} Bd7 {[%emt 0:02:26]} 24. Nb4 {[%emt 0:00:29]
Diagram [#]} Rxe5 $2 {[%emt 0:02:09]} (24... Nxe5 25. Nxd5 b5) 25. Nf3 {
[%emt 0:03:16]} Ree8 {[%emt 0:17:27]} 26. Nxd5 {[%emt 0:02:28]} b5 {[%emt 0:00:
23]} 27. Bxc4 {[%emt 0:01:17]} bxc4 {[%emt 0:00:03]} 28. Nb6 {[%emt 0:00:07]}
Bf5 {[%emt 0:02:58]} 29. Nxc8 {[%emt 0:06:19]} Bxb1 {[%emt 0:00:03]} 30. Nd6 {
[%emt 0:01:06]} Rd8 {[%emt 0:00:10]} 31. Rxb1 {[%emt 0:00:18]} Rxd6 {[%emt 0:
00:02]} 32. Rc1 {[%emt 0:08:11]} h6 {[%emt 0:04:54]} 33. Rxc4 {[%emt 0:00:38]}
Rd1+ {[%emt 0:00:02]} 34. Kh2 {[%emt 0:00:04]} Nd3 {[%emt 0:00:06]} 35. Ra4 {
[%emt 0:04:40]} Rf1 {[%emt 0:02:14]} 36. Rxa6 {[%emt 0:01:18]} Rxf2 {[%emt 0:
00:21]} 37. b3 {[%emt 0:04:54]} Nc1 {[%emt 0:04:32]} 38. b4 $6 {[%emt 0:02:57]
Diagram [#]} Nxa2 {[%emt 0:00:04]} 39. b5 {[%emt 0:00:11]} Nc3 {[%emt 0:00:33]}
40. b6 {[%emt 0:00:00]} Rb2 {[%emt 0:00:00]} 41. Ne5 {[%emt 0:02:27]} Nd5 {
[%emt 0:03:32]} 42. Nd7 {[%emt 0:05:33]} Kh7 {[%emt 0:07:42]} 43. Nf8+ {
[%emt 0:00:53]} Kg8 {[%emt 0:00:05]} 44. Nd7 {[%emt 0:00:03]} Kh7 {[%emt 0:00:
04]} 45. h4 {[%emt 0:05:56]} h5 {[%emt 0:07:28]} 46. Kg3 {[%emt 0:00:54]} g6 {
[%emt 0:00:42]} 47. Ra7 {[%emt 0:02:34]} Nxb6 {[%emt 0:01:25]} 48. Ne5 {
[%emt 0:00:18]} Rb3+ {[%emt 0:01:26]} 49. Kh2 {[%emt 0:00:17]} Nd5 {[%emt 0:00:
30]} 50. Rd7 {[%emt 0:02:08]} Ne3 {[%emt 0:01:39]} 51. Rxf7+ {[%emt 0:00:18]}
Kg8 {[%emt 0:02:06]} 52. Rf3 {[%emt 0:01:25] Diagram [#]} Ng4+ {[%emt 0:06:20]}
53. Nxg4 {[%emt 0:00:08]} Rxf3 {[%emt 0:00:02]} 54. gxf3 {[%emt 0:00:14]} hxg4
{[%emt 0:00:04]} 55. fxg4 {[%emt 0:00:03]} Kh8 {[%emt 0:00:49]} 56. Kg2 {
[%emt 0:02:07] Diagram [#]} Kg8 {[%emt 0:00:04]} 57. Kf2 {[%emt 0:00:08]} Kf8 {
[%emt 0:00:12]} 58. Ke2 {[%emt 0:00:05]} Ke8 {[%emt 0:00:08]} 59. Kd2 {[%emt 0:
00:02]} Kd8 {[%emt 0:00:25]} 60. Kc2 {[%emt 0:04:51]} Ke8 {[%emt 0:00:44]} 61.
Kc3 {[%emt 0:01:16]} Ke7 {[%emt 0:00:04]} 62. Kd2 {[%emt 0:00:28]} Kd6 {
[%emt 0:00:37]} 63. Ke3 Ke7 {[%emt 0:00:09]} 64. Kf4 {[%emt 0:00:04]} Kf6 {
[%emt 0:00:04]} 65. Ke4 {[%emt 0:00:14]} Ke6 {[%emt 0:00:04]} 66. Kf3 {[%emt 0:
00:10]} Kf7 {[%emt 0:00:03]} 67. Kf4 {[%emt 0:00:03]} Kf6 {[%emt 0:00:04]} 68.
g5+ {[%emt 0:00:03]} Ke6 {[%emt 0:01:41]} 69. Kg4 {[%emt 0:00:04]} Kf7 {
[%emt 0:00:04]} 70. Kf4 {[%emt 0:00:11]} Ke6 {[%emt 0:00:05]} 71. Ke4 {[%emt 0:
00:05]} Kd6 {[%emt 0:00:12]} 72. Kf3 {[%emt 0:00:02]} Ke6 {[%emt 0:02:19]} 73.
Kf4 {[%emt 0:00:03]} Kf7 {[%emt 0:00:01]} 74. Kg4 {[%emt 0:00:05]} Kf8 {
[%emt 0:00:50]} 1/2-1/2

[Event "32nd ECC Open 2016"]
[Site "Novi Sad"]
[Date "2016.11.07"]
[Round "2"]
[White "Erdős, V."]
[Black "Griscsuk, A."]
[Result "1/2-1/2"]
[ECO "D83"]
[WhiteElo "2585"]
[BlackElo "2754"]
[PlyCount "60"]
[EventDate "2016.??.??"]
[EventType "team-tourn"]
[EventCountry "SRB"]
[SourceTitle "playchess.com"]
[Source "ChessBase"]
[TimeControl "40/5400+30:1800+30"]

1. d4 {[%emt 0:00:00]} Nf6 {[%emt 0:00:00]} 2. c4 {[%emt 0:00:00]} g6 {[%emt 0:
00:00]} 3. Nc3 {[%emt 0:00:00]} d5 {[%emt 0:00:21]} 4. Bf4 {[%emt 0:00:16]} Bg7
{[%emt 0:00:21]} 5. e3 {[%emt 0:00:06]} O-O {[%emt 0:02:04]} 6. Rc1 {[%emt 0:
00:26]} Be6 {[%emt 0:02:16]} 7. cxd5 {[%emt 0:02:09]} Nxd5 {[%emt 0:00:14]} 8.
Nxd5 {[%emt 0:00:05]} Qxd5 {[%emt 0:05:29]} 9. a3 {[%emt 0:01:23]} Qa5+ {
[%emt 0:25:11]} 10. Qd2 {[%emt 0:00:33]} Qxd2+ {[%emt 0:00:06]} 11. Kxd2 {
[%emt 0:00:05]} c6 {[%emt 0:00:14]} 12. Nf3 {[%emt 0:01:58]} Nd7 {[%emt 0:04:
00]} 13. Bc4 {[%emt 0:11:18]} Bxc4 {[%emt 0:02:11]} 14. Rxc4 {[%emt 0:00:04]}
a5 {[%emt 0:00:31]} 15. Ke2 {[%emt 0:04:42]} Rfe8 {[%emt 0:13:44]} 16. Rhc1 {
[%emt 0:11:32]} e5 {[%emt 0:04:11]} 17. Nxe5 {[%emt 0:01:41]} Nxe5 {[%emt 0:00:
44]} 18. Bxe5 {[%emt 0:00:05]} Bxe5 {[%emt 0:00:08]} 19. dxe5 {[%emt 0:00:04]}
Rxe5 {[%emt 0:00:08]} 20. Rc5 {[%emt 0:00:14]} Rxc5 {[%emt 0:03:18]} 21. Rxc5 {
[%emt 0:00:05]} Kf8 {[%emt 0:00:09]} 22. Rc4 {[%emt 0:15:11]} Ke7 {[%emt 0:00:
58]} 23. g4 {[%emt 0:07:21]} h6 {[%emt 0:02:15]} 24. Re4+ {[%emt 0:02:02]} Kd6
{[%emt 0:01:00]} 25. Rd4+ {[%emt 0:00:13]} Ke6 {[%emt 0:00:11]} 26. Re4+ {
[%emt 0:00:04]} Kd6 {[%emt 0:00:05]} 27. Rd4+ {[%emt 0:00:04]} Ke6 {[%emt 0:00:
04]} 28. Re4+ {[%emt 0:00:03]} Kd6 {[%emt 0:00:08]} 29. Rd4+ {[%emt 0:00:05]}
Ke6 {[%emt 0:00:02]} 30. Re4+ {[%emt 0:00:03]} Kd6 {[%emt 0:00:04]} 1/2-1/2

Verőci Zsuzsa

Támogatók
MVM Paksi Atomerőmű Zrt.
MOL Energiakereskedő Zrt.
Olajterv Csoport
Hévíz, az élet forrása!
Transit-Speed Kft.
OXYGEN wellness fitness medical