Az első osztályú csapatbajnokság 2015/16-os idénye az Aquincum Hotel Budapest színhelyen hétvégén megrendezett kettős fordulóval kezdődött meg. A mai második játéknapon a tavalyi bajnokság ezüstérmese, az Atomerőmű SE Paks kettős számjegyű győzelmet aratott a Dunaharaszti MTK ellen, a 10,5-1,5-tel átvette a vezetést a címvédő Aquaprofit együttesétől. A nagykanizsaiak 7,5-4,5-re nyertek a Budapesti Titánokkal szemben. A forduló meglepetését a HÜSI SC sikere jelentette, a Pénzügyőr minimális arányban nyert, a Haladás nem bírt a makói csapattal. A bajnokság harmadik fordulóját november 29-én játsszák le.

aquincum

A második fordulóban megszületett az első kétszámjegyű győzelem. Az ASE Paks Berkes Ferenc vezényletével 10,5-1,5-re nyert az első játéknapon a címvédő Aquaprofit együttesétől 9,5-2,5-ös vereséget szenvedő Dunaharaszti MTK gárdájával szemben. A paksiak a „kiütéses” győzelemmel átvették a vezetést.

Az Aquaprofit a Budapesti Titánokkal vívott nagy csatát, Prohászka Péter mellett a 16 éves Kántor Gergely és a csapatba visszatérő Medvegy Zoltán tudott nyerni, a többi parti sorban döntetlennel ért véget.

A legnagyobb meglepetést a HÜSI SC sikere okozta, 8-4-re győzték le az első osztályban újonc, a bajnokságot nyeréssel kezdő Aquaréna Kőbánya SC gárdáját. Az éltáblán elszenvedett vereségre öt játékosuk nyerése volt a válasz!

A Pénzügyőr minimális győzelemmel javított tegnapi váratlan vesztése után, a zalaegerszegiek másodszor kaptak ki.

A Haladás – Infraplan és az ASS-Makói SVSE mérkőzésen négy játszma végződött döntéssel, a 6-6-tal a makóiak lehetnek elégedettebbek.

A 2. forduló és az éltáblák eredményei:
Haladás-Infraplan – ASS-Makói SVSE 6 – 6
(Alojzije Jankovic (2557) – Alekszander Kovacevic (2507) döntetlen
Ruck Róbert (2565) – Mihók Olivér (2510) 1 – 0
Németh Miklós (2469) – Sipos István (2491) döntetlen)

Dunaharaszti MTK – ASE Paks 1,5 – 10,5(Gonda László (2546) – Berkes Ferenc (2648) 0 – 1
Zoran Jovanovic (2502) – Papp Gábor (2608) döntetlen
Nguyen Huynh Minh Huy (2479) – Ács Péter (2599) döntetlen)

Budapesti Titánok – Aquaprofit-NTSK 4,5 – 7,5(Szergej Grigorjanc (2603) – Erdős Viktor (2615) döntetlen