Katowicében döntetlennel fejeződött be a Lengyelország-Magyarország négytáblás, schveningeni rendszerű mérkőzés. A befejező fordulóban a lengyel csapat 2,5-1,5-re győzött, kiegyenlítette egypontos hátrányát. Mateusz Bartel legyőzte Ruck Róbertet, a másik három parti döntetlennel ért véget. A 8-8-ra végződött csapattalálkozón csak négy játszma végződött döntéssel, legjobb pontszerzőnk Gledura Benjamin volt, 2,5 pontot szerzett, a lengyeleknél Kamil Dragun is 2,5 pontot gyűjtött.

mecz

A befejező játéknapot válogatottunk egypontos előnnyel kezdte meg. Először Gledura Benjamin játszmája ért véget döntetlennel, a csapatok legjobb pontszerzői 24 lépésben kötöttek békét.

A másik három táblán nagy csaták dúltak, az időzavarok is főszerepet játszottak. Ruck Róbert Caro-Kann védelme ezúttal nem bírta ki Mateusz Bartel eredeti játékát. A szombathelyi nagymester vezércserével csak minimális hátrányú állást játszhatott volna, a bonyodalmakat választotta, ahol Bartel végül felülkerekedett. A hetedik sorra betört bástyája eldöntötte a pont sorsát.

Kölcsönös időzavarban Erdős Viktor nem használta ki Daniel Sadzikowski nagy hibáját, anyagi előnyt szerezhetett volna, ehelyett pár lépéssel később döntetlenben egyeztek meg.

Bánusz Tamás a különböző színű futóknak köszönhetően gyaloghátrányos állását elremizte Karper Piorunnal, így alakult ki a 8-8-as végeredmény.

13174215_650054191814626_6946247715177945912_n

A kiegyenlített erők csatájában mindössze négy játszma végződött döntéssel, de a döntetlenek kevés kivétellel érdekes küzdelmekben születtek meg. Csapatunk legjobb Gledura Benjamin volt, 2,5 pontja + 8,6 Élő-pontot is jelent számára. Erdős Viktor és Bánusz Tamás nyeretlen maradt.

komunikat-hun

Hétvégén kilenc fordulós rapidversenyt szerveznek, játszmánként 15-15 perc lesz a gondolkodási idő és 10-10 másodperc lépésenként.

Az utolsó forduló eredményei:

Gledura Benjamin (2557) – Kamil Dragun (2595) döntetlen (Ragozin védelem, 24)
Mateusz Bartel (2653) – Ruck Róbert (2563) 1 – 0 (Caro-Kann védelem, 44)
Erdős Viktor (2577) – Daniel Sadzikowski (2546) döntetlen (Katalán megnyitás, 31)
Kacper Piorun (2681) – Bánusz Tamás (2621) döntetlen (Olasz megnyitás, 71)