Vietnami győzelem a First Saturday nemzetközi sakkversenyen

Befejeződött a First Saturday Nemzetközi Sakkverseny és az 5. Borlóy Androvitzky Károly emlékverseny a budapesti Medosz Hotelban, melyen 39 versenyző indult el. Mint Nagy László a verseny szervezője elmondta, a nagymesterek versenyét azért nevezték el Borlóy Androvitzky Károly emlékversenynek, mert az egykori sakkozó özvegye szponzorálja a versenyt. Borlóy Anrovitzky Károly a 20. században élt, matematikus, költő és nagyon jó sakkozó volt.

A sakkversenyre sok országból érkeztek a sakkozók: a magyar résztvevők mellett voltak vietnami, orosz, izraeli, amerikai, német, angol, norvég, román, dán, török és hongkongi indulók is. A verseny egyik érdekessége, hogy az FM- A csoportban indult Csonkics Tünde női nemzetközi nagymester, volt olimpikon is, aki jól szerepelt az erős mezőnyben.

A nagymesterek versenyén 6 induló volt, a versenyt a vietnami Nguyen Huynh Minh Huy nyerte meg, aki már 3 éve Magyarországon él, tagja a vietnami olimpiai csapatnak is, harmadszor érte el a nagymesteri normát. Második helyen az orosz Nikita Petrov végzett, aki másodszor érte el az IM-normát.

A verseny végeredménye:

Name FED RtgI Rp n w we w-we K rtg+/-
1 IM Nguyen Huynh Minh Huy VIE 2490 7.5 2622 10 7.5 5.82 1.68 10 16.8
2 FM Petrov Nikita RUS 2364 6.5 2564 10 6.5 3.78 2.72 15 40.8
3 IM Mihok Oliver HUN 2458 5.0 2435 10 5 5.32 -0.32 10 -3.2
4 GM Varga Zoltan HUN 2469 4.5 2397 10 4.5 5.50 -1.00 10 -10.0
5 GM Kantsler Boris ISR 2429 3.5 2331 10 3.5 4.84 -1.34 10 -13.4
6 GM Seres Lajos HUN 2425 3.0 2293 10 3 4.74 -1.74 10 -17.4

Az IM-csoport versenyét 8.5 ponttal az amerikai Erik Kislik nyerte meg, második helyen Torma Róbert végzett 7.5 ponttal, harmadik szintén 7.5 ponttal Radnai Ádám lett. Radnai ezzel az eredményévek először érte el az IM-normát.

A verseny végeredménye:

Name FED RtgI  TB1 Rp n w we w-we K rtg+/-
1 IM Kislik Erik Andrew USA 2340 8.5 41.00 2539 9 7.5 5.33 2.17 10 21.7
2 IM Torma Robert HUN 2412 7.5 33.50 2442 10 7.5 7.04 0.46 10 4.6
3 FM Radnai Adam HUN 2331 7.5 30.75 2451 10 7.5 5.95 1.55 15 23.3
4 IM Szeberenyi Adam HUN 2316 6.5 28.50 2349 9 5.5 5.05 0.45 10 4.5
5 IM Szabolcsi Janos HUN 2348 5.0 17.50 2222 9 4 5.43 -1.43 10 -14.3
6 Juhasz Armin HUN 2267 4.5 19.75 2228 10 4.5 5.02 -0.52 15 -7.8
7 FM Lyell Mark ENG 2260 4.0 15.25 2193 10 4 4.92 -0.92 15 -13.8
8 IM Szalanczy Emil HUN 2280 4.0 14.75 2148 9 3 4.57 -1.57 10 -15.7
9 Marosi Levente HUN 2127 3.5 16.25 2168 10 3.5 3.07 0.43 15 6.4
10 Dolgener Tobias GER 2173 3.0 10.75 2242 6 3 2.46 0.54 15 8.1
11 Nyland Thomas NOR 2052 1.0 3.50 1919 10 1 2.16 -1.16 15 -17.4

Az FM-A csoportban Faragó Sándor magabiztos játékkal győzött 7 ponttal, a második helyezett pedig Csonkics Tünde lett 6 ponttal. A korábbi olimpikon Csonkics Tünde közel húsz év szünet után tért vissza a sakkversenyzéshez.

A verseny végeredménye:

Name sex FED RtgI  TB1 Rp n w we w-we K rtg+/-
1 IM Farago Sandor HUN 2249 7.0 32.75 2253 8 6 5.90 0.10 10 1.0
2 WGM Csonkics Tunde w HUN 2194 6.0 24.50 2177 9 6 6.13 -0.13 15 -2.0
3 Dombi-Marias Rudolf ROU 2028 5.5 23.00 2150 9 5.5 4.00 1.50 15 22.5
4 Kertesz Zsolt HUN 2112 5.0 20.50 2104 9 5 5.10 -0.10 15 -1.5
5 Schenkerik Csaba HUN 2073 4.5 17.75 2065 9 4.5 4.60 -0.10 15 -1.5
6 Steer Jozsef HUN 1888 3.5 16.75 2006 9 3.5 2.28 1.22 15 18.3
7 Knudsen Martin DEN 2021 3.5 15.00 1991 9 3.5 3.92 -0.42 15 -6.3
8 Laza Szabolcs HUN 2097 3.5 13.25 1983 9 3.5 4.91 -1.41 15 -21.1
9 Toth-Katona Tamas HUN 1935 3.5 13.00 2017 8 3.5 2.70 0.80 15 12.0
10 Reh Philipp GER 2064 3.0 14.25 1941 9 3 4.46 -1.46 15 -21.9

Az FM-B csoportban három fiatal sakkozó végzett az élen. 9.5 ponttal az első helyezett az izraeli Antony Feldman lett, aki 14 éves. A második Onur Cem lett 8.5 ponttal, a török sakkozó meg csak 12 éves, korosztálya egyik legjobbja lehet.

A harmadik 7.5 pontot szerezve a román Cimpean Andra lett, aki a sakk mellett nagyon tehetséges a festészetben is.

A verseny végeredménye:

Name sex FED RtgI  TB1  TB3 Rp n w we w-we K rtg+/-
1 Feldman Antony ISR 1688 9.5 49.25 8 1963 11 9.5 5.78 3.72 15 55.8
2 Onur Cem TUR 1549 8.5 45.25 8 1898 10 7.5 3.06 4.44 15 66.6
3 Cimpean Andra w ROU 1642 7.5 37.00 4 1791 11 7.5 5.14 2.36 15 35.4
4 Bognar Attila HUN 1858 6.5 28.50 6 1703 11 6.5 7.98 -1.48 30 -44.4
5 Szlenka Attila HUN 1800 6.0 26.75 4 1680 11 6 7.27 -1.27 15 -19.0
6 Szurkos Andras HUN 1789 5.5 24.50 5 1713 10 5.5 6.20 -0.70 15 -10.5
7 Karacsonyi Gellert HUN 1788 5.5 24.25 5 1645 11 5.5 7.11 -1.61 15 -24.1
8 Ongut Tamas Gunes HUN 1591 5.5 21.75 5 1663 11 5.5 4.45 1.05 15 15.8
9 Hoel Hakon NOR 1862 5.0 19.00 4 1602 11 5 8.04 -3.04 30 -91.2
10 Barcy John HKG 1714 3.5 14.25 2 1519 11 3.5 6.16 -2.66 30 -79.8
11 Szabo Miklos Istvan HUN 1322 2.5 4.75 2 1381 10 1.5 1.57 -0.07 15 -1.0
12 Onur Semih TUR 1278 0.5 4.75 0 1235 10 0.5 1.24 -0.74 30 -22.2

A First Saturday következő versenyét augusztus 2-12 között fogják megrendezni a Medosz Hotelben, előtt pedig augusztus 1-én egy rapid verseny lesz.

(sajtóközlemény)

írta: Bozay Gergely
e-mail: bogery@freemail.hu

Több információ:

IO Nagy László,
e-mail: firstsat@hu.inter.net
Mobil: + 36-30-230-1914