Augusztusi versenyek és a Mogyoródi úti katlan hősei

Fiataljaink kihasználták az utolsó nyári hónapot, sokat versenyeztek. Csak a kiemelkedőbb sikerekről írok és az Ifjúsági és Gyermek csapatbajnokságról.

A nemzetközi tornákon két negyedik helyet szereztek tanulóink. Mind a két esetben nagyon kevés hiányzott a dobogóhoz, sőt az arany sem volt távol. Kozák Ádám az U16 válogatott tagjaként Mongóliában holtversenyes 1-4. helyen végzett a csapattal, míg Tóth Nikolett egy utolsó fordulóbeli döntetlennel U10 bajnokként és egy laptop boldog tulajdonosaként térhetett volna haza a csehországi EU bajnokságról.

Új tagjaink növelték leginkább Élő pontszámaikat ebben a hónapban. Pásztor Balázs 106 Élőt nyert egy pécsi nyílt tornán és a Régiós Kupán. Az utóbbin sok tanulónk részt vett és a Közép-dunántúli RSI nyerte meg tagjai között négy MGKSI hallgató játszott. Lengyel Andrea 7/5,5; Juhász Judit 7/5,0; Gombócz Ferenc 3/3,0; míg Pásztor 7/7,0 ponttal járult hozzá a sikerhez. Fazekas Milán 92, Ollé Rebeka Sára 67 ponttal növelte Élő számát a Zemplén Kupán. Öngüt Tamás Günes 75 Élőt nyert az 5. Budapest Openen, amelyet új tanárunk Mészáros András nyert meg 9/7,0 ponttal. Karácsonyi Gellért is újból növelte pontjai számát, ezúttal 42-vel.

A hónap legfontosabb versenye az Ifjúsági és Gyermek csapatbajnokság volt. Nagy örömünkre Iskolánk hallgatói döntő szerepet játszottak a Gyermek csapatbajnokságon! A hat táblás csapatoknál győztes Barcza Gedeon SC-ben három, az ezüstérmes Aquarena Kőbánya SC csapatában négy(!) MGKSI hallgató szerepelt. Az Ifjúsági bajnokságot nyert Titánoknál Kovácsy Barnabás játszott a 6. táblán.
Gyermek csb. Barcza Gedeon SC 1.tábla Kozsik Bende 8/5,0 pont; 3.tábla Juhász Ágoston 8/5,5; 6.tábla Palczert Mátyás 8/7,0; Aquarena Kőbánya SC 1.tábla Kovács Patrik Zsolt 8/3,5; 2.tábla Karácsonyi Kata 8/6,0; 3.tábla Bangha Ottó 8/5,5; 4.tábla Füle Simon 8/5,5 pont.
A többi csapatban szereplőink: Gombócz Ferenc 8/7,0 (1.tábla), Pásztor Balázs 8/7,0 (2.), Tóth Nikoletta 5/3,5 (1.), Kertész Áron Borsa 8/5,0 (2.), Zakar Ádám 7/3,5 (2.), Tóth Gergely 8/3,5 (4.).
Ifjúsági csb Titánok SC 6.tábla Kovácsy Barnabás 8/5,0 pont.
A többi csapatban szereplőink: Karácsi Gellért 8/6,5 (6.tábla), Krstulovic Alex 8/5,0 (3.), Pribelszky Bence 8/2,0 (1.), Simon Lili 8/3,0 (2.), Kovács Judit 8/4,0 (4.), Lengyel Andrea 8/4,5 (4.), Kelemen Szabolcs 8/3,5 (5.), Gehér Koppány 8/2,5 (4.), Ollé Rebeka Sára 8/3,0 (5.), Persányi Barnabás 8/4,0 (1.).
A „Rosszul szerepeltem mert…” kezdetű mondatokat nem igazán szeretem, de most megértőbb voltam a körülményekre hivatkozókkal. A csarnokban rekkenő hőség volt, különösen délutánonként. Az egyéb feltételek sem voltak méltóak egy versenyhez.

Gratulálunk a kiváló eredményekhez!

U10 EU bajnokság érmesei. Jobb oldalon Tóth Nikoletta
U10 EU bajnokság érmesei. Jobb oldalon Tóth Nikoletta
Aquarena ezüstérmes csapata.
Aquarena ezüstérmes csapata.

VS

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.