Szoros győzelem az első fordulóban. A nyolc táblás mérkőzés magyar sikerrel kezdődött.

Pribelszky Bence a középjátékban előnybe került és aktívabb bástya+futójával gyorsan feladásra kényszerítette a bástya+huszár párossal küzdő ellenfelét. Bohus Ádám könnyedén kiegyenlített, a sorozatos cserék döntetlenhez vezettek. A 7. 8. tábla megnyerésével a szlovák csapat vette át a vezetést. Pásztor Balázs bátor tisztáldozatot hozott, de már az elején elvétette a támadás folytatását. Karácsonyi Kata kicsit jobb végjáték állása pár sablonos lépés után gyorsan összeomlott. Krstulovic Alex jól felkészült a várható királyindiai védelemre és jelentős nyitásbeli előnyét a középjátékban elegánsan érvényesítette. Majoros Rózsa a Grünfeld védelem ellen jól feltalálta magát, döntő előnybe került a középjátékban, de ennek az érvényesítése lehetett volna zökkenőmentesebb is. Kovács Judit egy tehetséges U10 alatti fiúval került szembe a 3. táblán. Már a nyitás sem volt az igazi, a parti végét pedig csak gyorsította a centrum túl korai robbantása. A döntés így az utolsó játszmára maradt. A játszmát sötéttel is irányító Persányi Barnabás 1-1 alkalommal kiengedte ugyan az előnyét, de az egyenlő gyalogos vezérvégjátékot végül szépen megnyerte.