Beszámoló az első forduló eseményeiről:

Elkezdődött Batumiban, Grúziában a 2014. évi Korcsoportos Sakk Európa-bajnokság. Hazánkat 11 játékos képviseli 8-18 éves fiú (open) és leány kategóriákban. A mezőnyök erejét mutatja, hogy vannak olyan korcsoportok ahol 70-80 versenyző indult, a 14 éves fiúknál 99 versenyző nevezett…

Európa szinte minden tagállama képviseli magát, és természetesen a rendező ország- Grúzia, méltán híres hagyományaihoz híven- minden csoportban több játékossal is. Versenyzőinket nem zavarta a hirtelen időjárás változás,sikerült az első fordulóban szinte repülőrajtot venni, és 11 / 9,5 pontot írtunk be indulásnak.

8 éves lányaink közül Karácsonyi Kata gyorsan, Gaál Zsóka magabiztosan gyűjtötte be a pontot. Mindketten grúz versenyzőt győztek le!

10 éves leányunk Juhász Judit Szicíliai védelemben határozottan nyert sötéttel német ellenfele ellen.

A 12 éves lányoknál Kovács Judit azeri ellen diadalmaskodott hosszabb játszmában.

A 14 éves lányok kategóriájában veszítettük egyetlen partinkat, sajnos itt ma az örmény kislány jobb volt Érseki Tamaránál.

A 16 éves lányoknál szép egységes partiban nyert világossal Szláv védelemben Árvai Eszter, aki szintén grúz versenyző ellen játszott.

FIÚK:

A 10 éves fiúknál Karácsonyi Gellért harcos partiban remizett grúz ellenféllel.

A 12 éves fiúk csoportjában Kozák Ádám nagyon szépen, pozíciós partiban túljátszotta rossz figuráját az ellenfélnek, előbb gyalogot, majd partit nyert.

A 14 éves fiú versenyzőnk, Buzás Bertalan sötéttel szintén egységes pozíciós partiban, Caro-Kann védelemben diadalmaskodott azeri ellenféllel szemben.

A 16 éves fiúk kategóriájában Antal Tibor Kende nagy csatában késztette feladásra norvég ellenfelét.

És végül a 18 éves fiúknál Farkas Richárd világossal szép játszmában, matt-támadással győzedelmeskedett görög ellenféllel szemben az „e5-ös” Caro–Kann védelemben.

Kezdésnek nagyszerű eredmények születtek, reméljük tudják tartani magukat versenyzőink az élmezőnyökben!