A Plovdivban zajló Európa-bajnokság harmadik fordulójában Hoang Thanh Trang sötéttel győzte le a román Irina Bulmagát. Az ukrán Natalija Zsukova, a grúz Nana Dzagnidze és az örmény Lilit Mkrtchian mesterhármassal vezet, nagymesternőnk tizenhét társával együtt félpontos hátránnyal követi a triót. Hoang negyedik partiját világossal a lengyel Jolanta Zawadzka ellen játssza.

p_r1_10

A címvédőként játszó Hoang Thanh Trang az Eb harmadik játéknapján megszerezte második győzelmét. A román Irina Bulmaga ellen kedvenc francia védelmében nyert. A román sakkozás reménysége sokáig jól tartotta magát, ellenjátékhoz is jutott, időzavarban nagyot hibázott, a vezércsere után már nem volt mentsége.

p_r3_8

A rajtlistát vezető grúz Nana Dzagnidze újabb honfitársnő ellen diadalmaskodott, Salome Melia végig hátrányban játszott, az idő szorításában megkönnyítette az olimpiai bajnoknő nyerését.

Gyors döntetlent hozott a német Elisabet Paehtz és az ukrán Marija Muzicsuk partija. Az olimpiai bajnoknők rangadóján az orosz Natalija Pogonyina kecsegtető pozíciót rontott el, majd taktikai elnézése vereségéhez vezetett az ukrán Natlaija Zsukovával szemben. Joggal lehet elégedetlen az orosz női válogatott kapitánya, Szergej Rublevszkij másik jelöltje, Olga Girja veresége miatt is, Valentyina Gunyina hozta a kötelező győzelmet, de egy pillanatban Marina Guszeva remizhetett volna.

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:
Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 2) – Salome Melia (grúz, 2454, 2) 1 – 0
Elisabaeth Paehtz (német, 2456, 2) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 2) döntetlen
Natalija Pogonyina (orosz, 2508, 2) – Natalija Zsukova (ukrán, 2451, 2) 0 – 1
Olga Girja (orosz, 2493, 2) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2446, 2) 0 – 1
Cristina-Adela Foisor (román, 2383, 2) – Monika Socko (lengyel, 2462, 2) döntetlen
Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2369, 2) – Elina Danieljan (örmény, 2458, 2) döntetlen
Marina Guszeva (orosz, 2362, 1,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 1,5) 0 – 1
Irina Bulmaga (román, 2357, 1,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2490, 1,5) 0 – 1
Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 1,5) – Gulnar Mammadova (azeri, 2331, 1,5) 1 – 0
Lela Zsavahasvili (grúz, 2474, 1,5) – Julia Kocsetkova (szlovák, 2333, 1,5) 1 – 0