A Tbilisziben zajló Grand Prix-verseny hetedik fordulójában a rajtlistát vezető orosz Alekszandr Griscsuk elszenvedte harmadik vereségét, az azeri Sahriyar Mamedgyarov harmadik partiját nyerte meg sötéttel. Az éllovas orosz Jevgenyij Tomasevszkij remizett honfitársával, Peter Szvidlerrel, félpontos előnnyel vezet Dmitrij Jakovenko előtt. Az orosz nagymester a holland Anish Girire mért vereséget. Elvesztette veretlenségét a kubai Leinier Dominguez Perez is, a grúz Baadur Zsobava győzte le a sok hibával tarkított csatában. Pontosztozkodás született az üzbég Rusztam Kaszimdzsanov és az azeri Tejmur Radzsabov, valamint az orosz Dmitrij Andrejkin és a francia Maxime Vachier-Lagrave összecsapásaiban.

A GP-viadal hetedik fordulójában három játszma végződött döntéssel, két összecsapás eredménye a végső sorrendet is döntően befolyásolhatja. A rajtlistát vezető orosz Alekszandr Griscsuk már harmadik vereségét szenvedte el, míg az egyik esélyesnek tartott holland Anish Giri elvesztette veretlenségét.

TbilisiGP-r7-38

A nagy tét rányomta bélyegét a küzdelmekre, sok hiba jellemezte az összecsapásokat. Az azeri Sahriyar Mamedgyarov sötéttel immár harmadik partiját nyerte meg. Alekszandr Griscsuk a gyalogáldozatáért bőséges kompenzációt kapott, de elnézte ellenfele nagyon erős vezérlépését, ettől kezdve már Mamedgyarovnál volt az előny. Az azeri nagymester nem mindig a legerélyesebb folytatást választotta, de győzelmét apró hibái nem veszélyeztették.

TbilisiGP-r7-35

A holland Anish Giri a holland védelmet választotta az orosz Dmitrij Jakovenkóval vívott ütközetében. Már oly közel volt a fél pont megszerzéséhez, amikor nagyot hibázott, elvesztette a partit, Jakovenko fél pontra megközelítette honfitársát, Jevgenyij Tomasevszkijt.

Az orosz derbin, Tomasevszkij és Peter Szvidler találkozóján pontosztozkodás született, ez az éllovas Jevgenyijnak kedvezett.

Tomasevszkijhez és Jakovenkóhoz hasonlóan még veretlen az azeri Tejmur Radzsabov. Nem jelentett számára gondot, hogy sötéttel remizzen az üzbég Rusztam Kaszimdzsanovval.

A rendezők örülhetnek Baadur Zsobava újabb győzelmének. A grúz nagymester megfosztotta veretlenségétől a kubai Leinier Dominguez Perezt. Kölcsönös hibák jellemezték a partit, a kubai nagymester követte el az utolsó bakit.

A nyeretlenek párharca, az orosz Dmitrij Andrejkin és a francia Maxime Vachier-Lagrave összecsapása kölcsönös időzavarban ért véget döntetlennel,

A 7. forduló eredményei:
Rusztam Kaszimdzsanov (üzbég, 2705) – Tejmur Radzsabov (azeri, 2731) döntetlen (Grünfeld védelem, 30)
Dmitrij Andrejkin (orosz, 2737) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2775) döntetlen (Szicíliai védelem, 40)
Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2716) – Peter Szvidler (orosz, 2739) döntetlen (Grünfeld védelem, 28)
Baadur Zsobava (grúz, 2696) – Leinier Dominguez Perez (kubai, 2726) 1 – 0 (Ponziani megnyitás, 66)
Dmitrij Jakovenko (orosz, 2733) – Anish Giri (holland, 2797) 1 – 0 (Holland védelem, 56)
Alekszandr Griscsuk (orosz, 2810) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2759) 0 – 1 (Vezércsel, 63)

1.Jevgenyij Tomasevszkij 5 pont
2. Dmitrij Jakovenko 4,5
3-4. Rusztam Kaszimdzsanov és Tejmur Radzsabov 4
5-7 Sahriyar Mamedgyarov, Leinier Dominguez Perez és Anish Giri 3,5
8-11. Baadur Zsobava, Alekszandr Griscsuk, Peter Szvidler és Maxime Vachier-Lagrave 3