A Mitropa-kupa hatodik fordulójában férficsapatunk megszerezte első győzelmét, Szlovákia ellen 3-1-re nyert. Papp Gábor 91 lépésben győzött, Korpa Bence először nyert, Horváth Ádám és Kántor Gergely remizett. Női válogatottunk két döntetlennel 1-1-re végzett a szlovák duóval szemben, Vajda Szidónia és Havanecz Bianka játszott, együttesünk a harmadik helyen áll. A férfiaknál holtverseny az élen, Csehország és Németország gyűjtött 10-10 meccspontot, a női mezőnyben a németek előnye egy pont. Hetedik ellenfelünk Olaszország lesz.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

A Prágában zajló 35. Mitropa-kupa hatodik fordulójában végre nyert férficsapatunk. Az időzavarokat ezúttal sem nélkülöző küzdelmekben 3-1-es győzelem született. Korpa Bence játszmája fejeződött be elsőnek, a nyerésével együttesünk lépéselőnyt szerzett. A legnagyobb izgalmat Horváth Ádám partija okozta, időzavarban kétszer is taktikai csapás lehetőséget hagyta ki Marian Jurcik, a kapkodásban végül lépésismétléssel lett döntetlen az összecsapás. Ötödször is remizett Kántor Gergely.

repkapapp_965

Az éltáblán a két vereséget is elszenvedő Papp Gábor 91 lépéses győzelemmel tette még magabiztosabbá a csapat sikerét. Christopher Repka a bástya a bástya és huszár elleni végjátékban sokáig jól védekezett, de az idő szorításában vesztőt húzott.

Csehország „A” és Németország válogatottja 10-10 meccspontot gyűjtött a hat forduló során, a cseheknek féllel több a táblapontja. A német-osztrák meccsen az éltáblán dőlt el a két meccspont sorsa. Az olaszok pontot raboltak az éllovastól.

A 6. forduló eredményei:
Szlovákia – Magyarország 1 – 3
Christopher Repka (2494) – Papp Gábor (2596) 0 – 1 (Vezércsel, 91)
Horváth Ádám (2515) – Marian Jurcik (2484) döntetlen (Szicíliai védelem, 34)
Stefan Mazur (2440) – Korpa Bence (2461) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 37)
Kántor Gergely (2424) – Jergus Pechac (2477) döntetlen (Királyindiai védelem, 53)

Ausztria – Svájc

Női együttesünk mérkőzése két döntetlennel ért véget. Julia Kocsetkova és Vajda Szidónia sorozatos cserékkel osztozott meg a ponton. Havanecz Bianka szemre kicsit tetszetősebb állásában nem talált olyan tervet, amivel a reminél többet érhetett volna el. Válogatottunk harmadik a viadal kétharmada után.

A németek hozták a kötelező győzelmet, az olaszok először nyertek 2-0-ra. A lengyelek és a horvátok első győzelmüket aratták.

Szlovákia – Magyarország 1 – 1
Julia Kocsetkova (2337) – Vaja Szidónia (2345) döntetlen (Caro-Kann védelem, 30)
Havanecz Bianka (2240) – Monika Motycakova (2160) döntetlen (Réti megnyitás, 35)

Németország – Ausztria 2 – 0
Svájc – Lengyelország 0 – 2