A Novoszibirszkben zajló 69. férfi szuperbajnokság harmadik fordulójában mind a hat játszma döntetlennel ért véget. Peter Szvidler, Vlagyimir Fedoszejev, Alekszandr Rjazancev és Alekszej Goganov megőrizte félpontos előnyét. A nők versenyében öt parti is döntéssel végződött, az olimpiai válogatott öt tagja nyert a mai játéknapon. Alekszandra Kosztenjuk és Olga Girja mesterhármassal egypontos előnnyel az élen. Valentyina Gunyina, Natalija Pogonyina és Alekszandra Gorjacskina először győzött.

1084ff6e389bc31297ca304d96f33b6e

Az orosz férfi szuperbajnokság harmadik fordulójában a címvédő Jevgenyij Tomasevszkij és a hétszeres bajnok Peter Szvidler partija békésen zajlott, küzdelmük a különböző színű futós végjátékban lépésismétléssel ért véget.

Nem hozta lázba a sakkrajongókat Alekszandr Rjazancev és Nyikita Vityjugov játszmája sem, a sorozatos cserékkel létrejött végjátékban örökös sakkal történt a békekötés..

A játéknapon két olasz megnyitású partit is láttunk. Vlagyimir Fedoszejev kissé kedvezőbb végjátékát nem tudta győzelemig fokozni az idei kontinensbajnok Erneszto Inarkijev ellen.

Alekszandr Griscsuk a tőle már megszokott időzavarban komoly bajba is kerülhetett volna Dmitrij Jakovenkóval szemben, korábbi olimpiai válogatott csapattársa kedvezőbb esélyeit azonban nem használta ki.

Dmitrij Kokarev is bosszankodhat, a középjátékban szépen túljátszotta Grigorij Oparint. Nem élt a lehetőséggel, hogy vezért nyerjen két könnyűtiszt ellenében, de később nem élt a felkínált eséllyel, hogy teljesen gúzsba kösse sötét haderejét.

Hátrányos állásból harcolta ki a döntetlent Dmitrij Bocsarov, előző fordulóbeli szerencsés győzelme után Alekszej Goganov kedvező lehetőséget szalasztott el.

A 3. forduló eredményei:
Jevgenyij Tomasevszkij (2724) – Peter Szvidler (2745) döntetlen (Semi Tarrasch-védelem, 38)
Vlagyimir Fedoszejev (2665) – Erneszto Inarkijev (2732) döntetlen (Olasz megnyitás, 57)
Jevgenyij Rjazancev (2651) – Nyikita Vityjugov (2721) döntetlen (Szicíliai védelem, 27)
Dmitrij Kokarev (2636) – Grigorij Oparin (2617) döntetlen (Szicíliai védelem, 32)
Alekszej Goganov (2635) – Dmitrij Bocsarov (2611) döntetlen (Vezércsel, 40)
Alekszandr Griscsuk (2752) – Dmitrij Jakovenko (2714) döntetlen (Olasz megnyitás, 41)

1-4. Peter Szvidler, Vlagyimir Fedoszejev, Alekszandr Rjazancev és Alekszej Goganov 2 pont
5-8. Alekszandr Griscsuk, Grigorij Oparin, Jevgenyij Tomasevszkij és Dmitrij Kokarev 1,5
9-12. Dmitrij Jakovenko, Erneszto Inarkijev, Nyikita Vityjugov és Dmitrij Bocsarov 1

5f903b62a2f262723cdf3827a7f46fde

Már megszokhattuk, hogy a női bajnokságokon jóval nagyobb a harci kedv, kevesebb a kalkuláció, nyíltsisakos a küzdelem. A harmadik fordulóban öt játszma is döntéssel végződött, nem is lepődhetünk meg, hiszen az olimpiai válogatott öt játékosa nyerte meg partiját.

Mesterhármassal az élen Alekszandra Kosztenjuk és Olga Girja. A játszmát követő értékeléskor Kosztenjuk gyalogáldozatnak nevezte az első pillanatra inkább gyalogelnézésnek tűnő lépését. Darja Pusztovojtovának a kiskombinációt követően lanyhult a figyelme, Szása tisztáldozattal szétrombolta királyállását.

A holtversenyes társ, Olga Girja is sötéttel nyert, Darja Csarocskina is gyanútlan volt, bízott előőrs huszárjában, csak éppen elnézte, hogy motívumba lépett.

A kettős vereséggel rajtoló Valentyina Gunyina elégedetten nyilatkozott győzelme után, de nagy titkokat nem árult el. A játszmában sikerrel valósította meg elképzeléseit, Alina Kaslinszkaja második vereségét szenvedte el.

Natalija Pogonyina korán ismeretlen ösvényre terelte Anasztazia Bodnaruk elleni partiját, elkerülve ellenfele felkészülését meggyőző játékkal aratta első győzelmét.

A címvédő Alekszandra Gorjacskina taktikában jeleskedett, Valentyina Ubijennih nem érezte, hogy királyát mekkora veszély fenyegeti, a játszma csak 24 lépésig tartott.

A forduló egyetlen döntetlene Alisza Galljamova és Jevgenyija Ovod partijában született.

Natalija Pogonyina (2484) – Anasztazia Bodnaruk (2463) 1 – 0 (Pirc védelem, 45)
Darja Pusztovojtova (2386) – Alekszandra Kosztenjuk (2534) 0 – 1 (Angol megnyitás, 36)
Alisza Galljamova (2450) – Jevgenyija Ovod (2362) döntetlen (Vezércsel, 57)
Jekatyerina Ubijennih (2346) – Alekszandra Gorjacskina (2460) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 24)
Darja Csarocskina (2366) – Olga Girja (2446) 0 – 1 (Réti megnyitás, 35)
Valentyina Gunyina (2520) – Alina Kaslinszkaja (2462) 1 – 0 (Katalán megnyitás, 63)

1-2. Alekszandra Kosztenjuk és Olga Girja 3 pont
3. Natalija Pogonyina 2
4-7. Alekszandra Gorjacskina, Jevgenyija Ovod, Alisza Galljamova és Darja Csarocskina 1,5
8-10. Valentyina Gunyina, Anasztazia Bodnaruk és Jekatyerina Ubijennih 1
11-12. Darja Pusztovojtova és Alina Kaslinszkaja 0,5