A Mitropa-kupa hetedik fordulójában női válogatottunk mérkőzése az olaszokkal a második helyért vívott rangadón 1-1-gyel ért véget. Vajda Szidónia győzött, Gara Tícia remit ígérő bástyavégjátékot vesztett el. Férficsapatunk 3-1-es vereséget szenvedett, Papp Gábor és Erdős Viktor remizett, Horváth Ádám és Korpa Bence kikapott. Mindkét versenyben a németek két meccsponttal vezetnek, női válogatottunk a harmadik, a férfiak a hetedik helyen állnak. A nyolcadik játéknapon a házigazdák együtteseivel mérkőzünk meg.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

A prágai 35. Mitropa-kupa hetedik fordulójában női csapatunk a második helyért folyó versenyfutásban oly fontos rangadót játszotta az olasz duóval szemben. Olimpikonjaink vették fel a küzdelmet. Az éltáblán Gara Tícia a középjátékban rossz tervet választott, d4 izolált gyalogja gondokat okozott. Olga Zimina erőtlen folytatásának köszönhetően döntetlent ígérő bástyavégjáték jött létre, a remi a mérkőzés megnyerését jelentette volna. Tícia érthetetlen hibával elvesztette a játszmát.

Vajda Szidónia folytatta remek szereplését, negyedik győzelmével a hat partiból 5 pontnál tart. Marina Brunello pontatlankodását magabiztos játékkal használta ki, anyagi előnyét érvényesítette.

Az első helyre rangsorolt német együttes két pontra növelte előnyét. A szlovákok feljöttek a negyedik helyre.

A 7. forduló eredményei:
Magyarország – Olaszország 1 – 1
Gara Tícia (2359) – Olga Zimina (2371) 0 – 1 (Olasz megnyitás, 74)
Marina Brunello (2326) – Vajda Szidónia (2345) 0 – 1 (Olasz megnyitás, 51)

Csehország – Magyarország

Férficsapatunk elszenvedte harmadik vereségét. Az első két táblán korrekt játékkal születek meg a döntetlenek, Papp Gábor és a legjobb pontszerzőnk Erdős Viktor kiegyenlített állásban kötött békét ellenfelükkel. Horváth Ádám másodszor, Korpa Bence harmadszor kapott ki. Különösen fájó tavaly nyílt bajnoki címet szerzett Ádám vesztése. Világossal csak tétlenül nézte, hogy Luca Moroni támadása nagy erővel bontakozik ki, gyenge védőlépésekkel könnyen adta meg magát.
Az időzavar végzetes volt Korpa Bence partijában is, a 26…g5? lépésével tálcán kínálta Marco Codenottinak a nyerőesélyt, amit ki is használt.
Az első helyért vívott rangadón a németek legyőzték a házigazdák együttesét, kétpontos előnnyel várhatják a hajrát. A harmadik helyért dúl a nagy csata, három csapatnak is 8-8 meccspontja van. A második helyre rangsorolt válogatottunk 5 ponttal a hetedik!

Magyarország – Olaszország 1 – 3
Papp Gábor (2596) – Danyyil Dvirnyy (2560) döntetlen (Caro-Kann védelem, 32)
Francesco Rambaldi (2543) – Erdős Viktor (2579) döntetlen (Spanyol megnyitás, 34)
Horváth Ádám (2515) – Luca Moroni (2448) 0 – 1 (Francia védelem, 34)
Marco Codenotti (2451) – Korpa Bence (2461) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 52)