Az Aeroflot-verseny harmadik fordulójában Rapport Richárd világossal játszva szenvedett vereséget a spanyol Ivan Salgado Lopeztől. Nagymesterünk elkerülte a lépésismétléses döntetlent, a végjátékban azonban ellenfele kihasználta gyalogszerkezetének gyengeségeit. Az indiai Krishnan Sasikiran mesterhármassal vezet, heten követik félpontos hátránnyal, Rapportnak másfél pontja van. Rapport negyedik partijában is világos lesz, az ukrán Sztaniszlav Bogdanoviccsal játszik.

A moszkvai viadal harmadik játéknapján Rapport Richárd meglepő vereséget szenvedett a spanyol Ivan Salgado Lopeztől. Az angol megnyitású játszmában nagymesterünk nem hozott ki előnyt a nyitásból, a vezércsere után egyenlőek voltak az esélyek. Ricsi nem akart remizni lépésismétléssel, ehelyett állásában a gyalogszerkezet meggyengült, ezt ellenfele jól kihasználta, anyagi előnyét érvényesítette.

Mesterhármassal vezet az indiai Krishnan Sasikiran, türelmesen kivárta esélyét, bástyája az alapsoron kellemetlenségeket okozott, az orosz Pavel Ponkratov nem bírta a feszültséget.

Döntetlenek egész sora született, nagy a taktikázás. Heten követik félpontos hátránnyal az éllovas Sasikirant. A döntetlenk közül kiemelném az orosz Jekatyerina Kovalevszkaja sikerét, az azeri Sahriyar Mamedgyarovtól rabolt fél pontot. Kovalevszkaja a kieséses rendszerű világbajnokságon a második körben kapott ki a litván Viktorija Cmilytétől.

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:
Pavel Ponkratov (orosz, 2613, 2) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2682, 2) 0 – 1
Jorden van Foreest (holland, 2493, 2) – Ildar Hairullin (orosz, 2630, 2) döntetlen
Adhiban B. (indiai, 2646, 1,5) Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 1,5) döntetlen
Rapport Richárd (magyar, 2709, 1,5) – Ivan salgado Lopez (spanyol, 2627, 1,5) 0 – 1
Erneszto Inarkijev (orosz, 2706, 1,5) – Daniil Dubov (orosz, 2627, 1,5) döntetlen
Vidit Santosh Guirathi (indiai, 2625, 1,5) – Anton Korobov (ukrán, 2694, 1,5) döntetlen
Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2674, 1,5) – Ivan Bukavsin (orosz, 2618, 1,5) döntetlen
Alekszandr Halifman (orosz, 2613, 1,5) – Borisz Gracsev (orosz, 2673, 1,5) döntetlen
Igor Kovalenko (lett, 2661, 1,5) – Salem A. R. Saleh (2603, 1,5) 1 – 0
Alekszandr Simanov (orosz, 2594, 1,5) – Rauf Mamedov (azeri, 2658) döntetlen
Vagyim Zvjagincev (orosz, 2658, 1,5) – Banjamin Bok (holland, 2587, 1,5) 1 – 0
Dmitrij Svetuskin (moldáv, 2592, 1,5) – Alekszandr Motiljev (orosz, 2653, 1,5) 1 – 0
Denisz Hiszmatullin (orosz, 2650, 1,5) – Lu Shanglei (kínai, 2570, 1,5) 0 – 1
Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2756, 1) – Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2438, 1,5) döntetlen

Az élcsoport állása:
1.Krishnan Sasikiran 3 pont
2-8. Lu Shanglei, Ivan Salgado Lopez, Dmitrij Svetuskin, Jorden van Foreest, Igor Kovalenko, Vagyim Zvjagincev és Ildar Hairullin 2,5
9-27. Daniil Dubov, Jekatyerina Kovalevszkaja, Anton Korobov, Jan Nepomnjacsij, Francisco Vallejo Pons, Borisz Gracsev, Rauf Mamedov,… 2