Tbilisziben egy fordulóval a befejezés előtt már tornagyőztesként köszönthették az orosz Jevgenyij Tomasevszkijt. Honfitársával, Dmitrij Andrejkinnel vívott csatájában kölcsönös hibák után remizett. A játéknapon csak döntetlenek születtek. A kubai Leinier Dominguez Perez az azeri Sahriyar Mamedgyarov, az üzbég Rusztam Kaszimdzsanov a grúz Baadur Zsobava elleni partijában nyerőesélyt szalasztott el. Az orosz derbin Peter Szvidler és Alekszandr Griscsuk gyorsan megosztozott a ponton. Az azeri Tejmur Radzsabov és a holland Anish Giri, a francia Maxime Vachier-Lagrave és az orosz Dmitrij Jakovenko játszmák is békés mederben zajlottak.

_MG_2430

Az utolsó előtti fordulóban valamennyi játszma döntetlennel végződött, felhőtlenül boldog csak az orosz Jevgenyij Tomasevszkij lehetett. A 2009-ben Európa-bajnoki címet szerzett, két éve a Világkupán elődöntős Tomasevszkij már egy fordulóval a befejezés előtt megnyerte a 2014/15-ös Grand Prix-sorozat harmadik versenyét. Az első tornán Bakuban Tomasevszkij egyedüliként őrizte meg veretlenségét, négyes holtversenyben a harmadik helyen végzett, a grúz fővárosban szerzett első helyével nagyot lépett előre az összetett pontversenyben.

TbilisiGP-r10-53

A mai játéknapon a sereghajtó honfitárssal, a taskenti győztes Dmitrij Andrejkinnel izgalmas csatában remizett, kölcsönös hibák jellemezték összecsapásukat. A döntetlennel Tomasevszkij már célba ért.

Komoly esélyt szalasztott el a kubai Leinier Dominguez Perez. A sötét színnel a viadalon oly eredményes azeri Sahriyar Mamedgyarov ellenfele hathatós segítségével menekült meg a vereségtől.

Az üzbég Rusztam Kaszimdzsanov is bosszankodhatott, a grúz Baadur Zsobavával szemben fonalas nyerést hagyott ki.

A többi parti nem hozta lázba a sakkrajongókat, jól ismert elmélet változatok igazolták a korábbi értékelést, sorban születtek a pontosztozkodások.

Az orosz Dmitrij Jakovenko az orosz Maxime Vachier-Lagrave elleni remivel megőrizte második, az azeri Tejmur Radzsabov a holland Anish Girivel szembeni fél ponttal a harmadik helyét.

Az orosz derbi, az olimpiai bajnokok, Peter Szvidler és Alekszandr Griscsuk játszmája gyors remivel ért véget.

A 10. forduló eredményei:
Tejmur Radzsabov (azeri, 2731) – Anish Giri (holland, 2797) döntetlen (Orosz huszárjáték, 53)
Leinier Dominguez Perez (kubai, 2726) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2759) döntetlen (Szicíliai védelem, 54)
Peter Szvidler (orosz, 2739) – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2810) döntetlen (Grünfeld védelem, 22)
Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2775) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2733) döntetlen (Spanyol megnyitás, 30)
Rusztam Kaszimdzsanov (üzbég, 2705) – Baadur Zsobava (grúz, 2696) döntetlen (Szláv védelem, 33)
Dmitrij Andrejkin (orosz, 2737) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2716) döntetlen (Félszláv védelem, 47)

A verseny állása:1.Jevgenyij Tomasevszkij 7,5 pont
2. Dmitrij Jakovenko 6
3. Tejmur Radzsabov 5,5
4-7. Sahriyar Mamedgyarov, Rusztam Kaszimdzsanov, Leinier Dominguez Perez és Anish Giri 5
8-10. Alekszandr Griscsuk, Maxime Vachier-Lagrave és Baadur Zsobava 4,5