Tbilisziben a 2014/15-ös Grand Prix-sorozat harmadik versenyén három fordulóval a befejezés előtt az orosz Jevgenyij Tomasevszkij egypontos előnnyel vezet. A nyolcadik játéknapon a francia Maxime Vachier-Lagrave ellen 88 lépésben nyert, három könnyűtisztje erősebb volt, mint a francia sakkozó bástyája. A fordulóban még a grúz Baadur Zsobava tudott győzni, az orosz Peter Szvidler harmadik vereségét szenvedte el. Döntetlen született az azerbajdzsáni nagymesterek partijában, Tejmur Radzsabov játszott világossal Sahriyar Mamedgyarovval szemben. Pontosztozkodással zárult a holland Anish Giri és az orosz Alekszandr Griscsuk, a kubai Leinier Dominguez Perez és az orosz Dmitrij Jakovenko, valamint az üzbég Rusztam Kaszimdzsanov és az orosz Dmitrij Andrejkin játszmája. A keddi szünnap után szerdán folytatódik a pontvadászat.

TbilisiGP-r8-11

A grúz fővárosban zajló GP-verseny nyolcadik fordulójában az orosz Jevgenyij Tomasevszkij negyedik győzelmét aratta, egypontos előnnyel várhatja a viadal hajráját. A francia Maxime Vachuer-Lagrave a spanyol megnyitású ütközetben taktikai útra terelte a küzdelmet, de az adok-kapok után bástyája maradt Tomasevszkij Bástyájával szemben. Az orosz sakkozó lépésről-lépésre gyűjtötte be a világos gyalogokat, majd három könnyűtisztje a világos királyt vette üldözőbe. Vachier-Lagrave az idő szorításában nem talált védelmet.

TbilisiGP-r8-41

A grúz Baadur Zsobava az első négy fordulóban csak fél pontot szerzett, a grúz sakkrajongókat elkeserítő rajtja után az azeri Sahriyar Mamedgyarov elleni szerencsés győzelmét követően megtáltosodott, a négy játszmából gyűjtött 3,5 ponttal már ötven százalékon áll. Az áprilisi csapat-világbajnokság előtt nincs könnyű helyzetben az orosz szakvezetés, Peter Szvidler, Alekszandr Griscsuk és Dmitrij Andrejkin is betlizik a grúz fővárosban. A hétszeres orosz bajnok Szvidler harmadik vereségét szenvedte el. Griscsik -1-gyel a tabellán, Andrejkin pedig a sereghajtó.

Az azeri nagymesterek nem bántották egymást, Sahriyar Mamedygarov sötéttel ezúttal csak remizett. Griscsuk a holland Anish Girivel osztozott meg a ponton. Az orosz Dmitrij Jakovenko ellen a kubai Leinier Dominguez Perez kedvező esélyt szalasztott el. Az üzbég Rusztam Kaszimdzsanov elégedett lehet holtversenyes harmadik helyével.

A 8. forduló eredményei:
Tejmur Radzsabov (azeri, 2731) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2759) döntetlen (Vezércsel, 24)
Anish Giri (holland, 2797) – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2810) döntetlen (Grünfeld védelem, 39)
Leinier Dominguez Perez (kubai, 2726) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2733) döntetlen (Spanyol megnyitás, 31)
Peter Szvidler (orosz, 2739) – Baadur Zsobava (grúz, 2696) 0 – 1 (Caro-Kann védelem, 31)
Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2775) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2716) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 88)
Rusztam Kaszimdzsanov (üzbég, 2705) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2737) döntetlen (Félszláv védelem, 31)