Szocsiban az azeri Sahriyar Mamedgyarov győzelmével ért véget a Tal-emlékverseny. A 12 résztvevős, kétfordulós villámversenyen Mamedgyarov fél ponttal előzte meg az orosz Alekszandr Griscsukot, a harmadik helyen az izraeli Borisz Gelfand végzett már 3 pontos hátránnyal. Lékó Péter a második játéknapon is 5 pontot szerzett, kilencedikként zárta szereplését a 100 ezer dolláros díjalappal megrendezett viadalon, Mamedgyarov 20 ezret nyert. A nagymestereknek játszmánként 4-4 perc gondolkodási idejük volt, és lépésenként még 2-2 másodperc.

e2be830ea0bc5872afbf84fe9449eba7

A sakktörténelem egyik legszínesebb egyénisége, a nyolcadik világbajnok Mihail Tal emlékére rendezték meg a villámversenyt. Az első játéknapon a rajtlistán az orosz Jan Nepomnajcsij mögött második azeri Sahriyar Mamedgyarov szerencsés kézzel sakkozott, ötös nyerősorozattal kétpontos előnnyel zárta az első kört. A második játéknapot Lékó Péter elleni győzelemmel kezdte, Erneszto Inarkijevvel remizett, majd elszenvedte első vereségét, Nepomnjacsij szakította meg szárnyalását. A 16. fordulóban Alekszandr Morozevics legyőzte őt, Vlagyimir Kramnyik ellen nyert, de Peter Szvidler győzelemmel zárta kettőjük mini párharcát. A 20. fordulóban Alekszandr Griscsuk visszavágott, Mamedgyarov végül fél ponttal megelőzte legnagyobb riválisát. A torna doyenje, Borisz Gelfand harmadik helye minden elismerést megérdemel, mindkét holtversenyes társa, Morozevics és Karjakin ellen eredményes volt.

Lékó Péter az első játéknaphoz hasonlóan ma is 5 pontot szerzett. A későbbi tornagyőztes, Mamedgyarov elleni veresége után remizett Morozeviccsel és Kramnyikkal, Szvidlertől másodszor is kikapott. Tomasevszkijjel megosztozott a ponton, Griscsukot szicíliai védelmű bonyodalmakban legyőzte. Remizett Gelfanddal, de Karjakinnal nem bírt. Alekszandra Kosztenjukkal szemben hozta a kötelező győzelmet, Inarkijev és Nepomnjacsij elleni két remivel zárta szereplését.