A bieli szuperverseny nyolcadik fordulója újabb nagy csalódást hozott Rapport Richárd és szurkolói számára. A cseh David Navara ellen második partiját is elvesztette, ezúttal világossal kapott ki. Nagymesterünk a viadalon negyedik vereségét szenvedte el, ismét rosszul értékelte az állás kínálta lehetőségeket. A címvédő francia Maxime Vachier-Lagrave megnyitáselméleti párbajt is vívott az angol Michael Adamsszel a spanyol megnyitás Marshall támadásában. Az ellenjáték lehetőségeit elmulasztó Adams harmadszor kényszerült feladásra. Nehéz csatában az éllovas lengyel Radoslaw Wojtaszek döntetlenre mentette az ukrán Pavel Eljanov elleni partiját, Navarával holtversenyben vezet. Rapport kilencedik játszmáját világossal Eljanovval játssza.

rappornvarar8

A hagyományos torna nyolcadik fordulójában Rapport Richárd újabb vereséget szenvedett. A cseh David Navara ellen másodszor vesztett. A viadalon nagymesterünk „mélyrepülése” éppen Navarával szemben elrontott partival kezdődött, nyerőesélyes állást rontott el vesztésre. A javítási vágy, annak kényszere miatt Rapport nem értékeli reálisan az állásokat, túlbecsüli saját lehetőségeit, szinte fejjel megy a falnak. Ezt láttuk nyolcadik partijában is, gyalogot áldozott, majd két tisztet vesztett bástya ellenében, többé mentsége nem volt.

Navara a győzelemmel holtversenyben az élen áll, a lengyel Radoslaw Wojtaszek nehéz küzdelemben, végtelenül gyanús állását az ukrán Pavel Eljanov hathatós segítségével mentette döntetlenre.

A címvédő francia Maxime Vachier-Lagrave megnyitáselméleti párbajban nyert az angol Michael Adams ellen. A spanyol megnyitás Marshall támadásában a 18. lépésig megismételték a tavalyi zürichi szuperversenyen látott Caruana-Aronjan játszmát. Adams új utat talált, a kritikus állásban már nagyon közel került a kiegyenlítéshez, majd rlmulasztotta az aktívabb játék lehetőségét. Vachier-Lagrave a győzelemmel fél pontra megközelítette a vezető duót.

A 8. forduló eredményei:
Pavel Eljanov (ukrán, 2723) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2733) döntetlen (Ragozin védelem, 101)
Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2731) – Michael Adams (angol, 2740) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 42)
Rapport Richárd (magyar, 2671) – David Navara (cseh, 2724) 00 – 1 (Félszláv védelem, 40)

1-2. Radoslaw Wojtaszek és David Navara 5 pont