A lengyelországi Karpaczban zajló U18-as csapat Európa-bajnokság negyedik játéknapján válogatottjaink három győzelmének örülhettünk. Első számú csapatunk a grúz színeket képviselő Chess Club Nona együttesre mért vereséget. Gledura Benjamin és Korpa Bence nyert, Kántor Gergely remizett, Csonka Balázs kikapott. „B” együttesünk az angol négyes ellen nyert, Antal Tibor Kende, Kaczúr Flórián és Péczely Sebastian Zsombor győzött, Juhász Ármin remizett. A leány csapatunkban a csehekkel szemben a Terbe testvérek játszottak, Julianna nyert, Zsuzsanna remizett.

A 7 fordulós viadal negyedik játéknapján válogatottjaink sikereinek örülhettünk, de a riválisok eredményeinek is. A fiúknál az első helyen kiemelt német együttes veresége nyílttá tette a bajnoki cím sorsát, első számú csapatunk ötödik meccsét a táblapontok miatt még vezető, de sebezhető négyessel szemben vívja meg.

A grúz csapat elleni, fordulatokban gazdag találkozón együttesünk Gledura Banjamin győzelmével szerzett vezetést. Korpa Bence korai minőségáldozatával kapott esélyt, passzív állásával az ellenfél nem tudott mit kezdeni, szabadulási kísérlete meggyorsította vereségét, Bence huszárpárjával szemben tehetetlen volt.

Kántor Gergely játszmája az időzavarban vált kalandossá, szerencsére ellenfele az eséllyel nem tudott élni. Csonka Balázs a nyitással elégedett lehetetett, a végjáték lehetőségeit azonban rosszul értékelte, második vereségét szenvedte el.

A „papírforma” érvényesült a „B” együttesünk meccsén, a szerényebb Élő-pontszámú angolok a kritikus állásokban sorban hibáztak. Első győzelmét aratta az éltáblás Antal Tibor Kende, másodszor nyert Kaczúr Flórián, negyedszer remizett Juhász Ármin. A csapat legjobb pontszerzője Péczely Sebastian Zsombor, újabb győzelmével már 3 pontnál tart.

Ausztria (2, 4,5) – Moldávia (3, 4,5) 2 – 2

Anglia (2, 5,5) – Magyarország 2 (2, 5) 0,5 – 3,5Andrew P Horton (2279) – Antal Tibor Kende (2363) 0 – 1

Az 5. forduló párosítása:
Magyarország 1 (6, 9,5) – Németország (6, 11,5)
Izrael (6, 9,5) – Törökország (5, 9,5)
Chess Club Nona (4, 8) – Csehország (5, 9)
Magyarország 2 (4, 8,5) – Lengyelország 1 (4, 7,5)
Észtország (3, 7,5) – Moldávia (4, 6,5)
Lengyelország 2 (2, 7) – Ausztria (3, 6,5)
Szlovénia (2, 5,5) – Anglia (2, 6)

Leány csapatunk második győzelmével feljött a harmadik helyre, a házigazdák együttesével vív az ötödik fordulóban rangadót. A csehek elleni meccs váratlanul izgalmasan alakult. Terbe Julianna könnyen nyert, de Zsuzsanna királya körül viharfelhők gyülekeztek. Szerencsére Nela Pychova többször is elmulasztotta a nyerő folytatást.

Lengyelország 1 (5, 4,5) – Szlovénia A (4, 4) 1 – 1