Az Ulánbátorban zajló U16-os sakkolimpia negyedik fordulójában válogatottunk 2,5-1,5-re legyőzte az első helyen álló Irán csapatát, és átvette a vezetést. Éltáblásunk, Gledura Benjamin és Péczely Sebastian Zsombor nyert, Kozák Ádám remizett, Kántor Gergely vereséget szenvedett. A vasárnapi pihenőnap után együttesünk a címvédőként rajthoz álló India négyesével mérkőzik meg.

xu16logo_jpg_pagespeed_ic_UZx5iPOrHl

A mai kettős fordulót kettős győzelemmel zárta válogatottunk. A mongol Zavhan együttese elleni „kötelező” nyerés után a délutáni negyedik körben a rajtlistát vezető, a meccs előtt jobb táblapontjával az első helyen álló Irán csapatával szemben rangadót vívtak sakkozóink. A tavalyi győri viadalon az utolsó játéknapon mérkőzött meg a két csapat, győzelmünk megfosztotta az irániakat az első helytől, a dobogó harmadik helyén végeztek.

DSCN0622

Válogatottunk Gledura Benjamin vezetésével megismételte a tavalyi sikert, ezúttal Benjamin nyeréssel járult hozzá az eredményhez, a csapat legjobb pontszerzőjeként 3,5 pontnál tart a négy partiból. Kántor Gergely és Péczely Sebastian Zsombor 3-3 pontot gyűjtött eddig, Kozák Ádám 2,5-öt.